Închide meniul

Englezii anunţă că nu doar Florinel Coman poate fi o ţintă pentru Liverpool. Alţi doi români, pe lista echipei lui Klopp

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 mai 2020, 19:28

Englezii anunţă că nu doar Florinel Coman poate fi o ţintă pentru Liverpool. Alţi doi români, pe lista echipei lui Klopp

Mediafax Foto / Alexandru Dobre

Valentin Mihăilă a atras atenţia lui Liverpool

"Mbappe" are concurenţă pe măsură. Este vorba de coechipierul său, Dennis Man, dar şi de Valentin Mihăilă. Gigi Becali le-a fixat preţul "perlelor" de la echipa pe care o patronează. Cere cel puţin 10 milioane de euro pentru fiecare atacant din lotul vicecampioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, urmăriţi de Liverpool

Tinerii din Liga 1 pot primi un ajutor nesperat de la pandemia de coronavirus. Chiar dacă, pe hârtie, cota lor de piaţă a scăzut, tot mai mulţi dintre ei devin interesanţi pentru echipe din vestul Europei. Cluburile din cele mai importante campionate îşi doresc, în această vară, să reducă la maximum cheltuielile. Prin urmare, se uită tot mai mult spre jucătorii de perspectivă.

Conform Liverpool.com, deţinătoarea trofeului UEFA Champions League a pus ochii pe cei trei jucători români. Coman, Man şi Mihăilă sunt pe lista grupării de pe Anfield, care a început deja tatonările. Dacă Gigi Becali ţine preţul ridicat, situaţia ar putea fi alta în ceea ce priveşte jucătorul de 20 de ani al Universităţii Craiova. 

Reclamă

"Valentin Mihăilă este mai tânăr decât cei doi jucători de la FCSB şi poate fi o bună investiţie. A împlinit 20 de ani în luna februarie şi are deja două sezoane în care a prins experienţă alături de prima echipă. În ultimele două ediţii a adunat 29, respectiv 21 de apariţii pentru Craiova", este descrierea pe care i-o fac englezii celui care a marcat 5 goluri în actuala stagiune.

Atacantul din Bănie a atras atenţia şi unor cluburi din Italia şi Spania. Internaţionalul de tineret a anunţat totuşi că nu îşi doreşte cu orice preţ să plece de la Craiova. Vrea să aducă primul titlu după o pauză de 29 de ani. 

Reclamă

"Vrea să câştige un campionat cu Universitatea şi apoi să plece. Deci, până nu câştigăm campionatul, nu pleacă de la Craiova", a declarat Dan Nistor, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Pe același subiect
Giani Kiriţă nu l-a iertat pe Florinel Coman, după Dinamo - FCSB 0-1
Liga 1 • 27 nov., 13:26
Giani Kiriţă nu l-a iertat pe Florinel Coman, după Dinamo – FCSB 0-1. „Pe vremea mea, era expediat de unde a venit”
Gigi Becali îl compară pe Coman cu Messi
Liga 1 • 27 nov., 11:49
Gigi Becali îl compară pe Coman cu Messi: „A dat ca el! E imposibil să luăm titlul dacă pleacă!”
Ilie Dumitrescu, laude pentru Florinel Coman după Dinamo - FCSB 0-1
Liga 1 • 27 nov., 8:28
Ilie Dumitrescu, laude pentru Florinel Coman după Dinamo – FCSB 0-1: „O bijuterie de gol!” Pe cine a mai remarcat
Florin Răducioiu l-a făcut praf pe Florinel Coman, după Dinamo - FCSB 0-1. "Mbappe" a marcat singurul gol al meciului cu o execuţie fabuloasă din lovitură liberă
Liga 1 • 27 nov., 0:02
Florin Răducioiu l-a făcut praf pe Florinel Coman, după Dinamo – FCSB 0-1: „E lipsă de respect, o dovadă de aroganţă”
Elias Charalambous, "cucerit" de golul marcat de Florinel Coman în Dinamo - FCSB 0-1: "Incredibil! Şi-a arătat din nou calitatea"
Liga 1 • 26 nov., 23:18
Elias Charalambous, „cucerit” de golul marcat de Florinel Coman în Dinamo – FCSB 0-1: „Incredibil! Şi-a arătat din nou calitatea”
Ultimele știri
11:09 Laszlo Dioszegi s-a prăbuşit emoţional după ce Sepsi a pierdut cu FC U Craiova: „Mi-a fost ruşine! Am arătat jalnic” 10:37 VIDEOCristiano Ronaldo a părăsit terenul accidentat, în Liga Campionilor Asiei. Momentul care i-a speriat teribil pe arabi 10:26 Florentin Pera, noi detalii despre accidentarea Cristinei Neagu: „Este o pierdere mare. Sperăm să intre atunci” 10:04 Replica lui Mihai Stoica, după ce Gigi Becali a criticat jocul echipei din derby-ul cu Dinamo: „Puteţi să spuneţi că bat câmpii!” 9:58 Simona Halep, pregătită pentru TAS! Anunţul făcut de Tribunalul de la Lausanne 9:17 Decizia luată de David Popovici, confirmată înainte de Campionatele Europene de înot în bazin scurt 2023 8:49 „Dacă eşti înjurat de morţi, de familie, ia vino încoace!” Mihai Stoica a răbufnit: „Au adus translator în greacă!” 8:46 Cristiano Ronaldo, mesaj care a adunat milioane de aprecieri după momentul în care a arătat lumii că este un campion uriaş 8:33 Alexandru Chipciu, ironizat în direct de Gabi Balint: „Trăieşte mai mult la interviuri!” 0:28 EXCLUSIVCamelia Potec are aşteptări uriaşe de la David Popovici la Campionatele Europene de la Otopeni! Competiţia este în AntenaPLAY Vezi toate știrile
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE