”Este o plăcere să intri pe teren la astfel de meciuri!” Dennis Man, încrezător în viitor după victoria 4-1 cu Malta

Gal Dorin Publicat: 13 octombrie 2020, 19:26

Comentarii
”Este o plăcere să intri pe teren la astfel de meciuri!” Dennis Man, încrezător în viitor după victoria 4-1 cu Malta

Dennis Man într-un meci pentru naționala U21

După meci, el a vorbit despre starea de spirit a tricolorilor mici, despre meciul jucat fără selecționerul Adrian Mutu și despre meciul naționalei mari cu Austria.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man: ”Și în Ucraina am jucat la victorie”

”Fiecare meci este important pentru noi. Și în Ucraina ne-am dus și am jucat la victorie. Acel penalty ne-a oprit putin din drumul nostru, dar acum avem timp să pregătim meciul cu Danemarca.

Este important pentru noi că avem reușite. Mă bucur în primul rând că echipa a câștigat și că avem ocazii de gol”, a declarat Man.

Dennis Man, despre presiunea meciului jucat fără selecționerul Mutu

”Nu este o presiune. Ca fotbalist, este o plăcere să intri pe teren, să joci meciuri de acest gen. Suntem încrezători pentru următorul meci.

Normal, a fost greu (n.r. fără Adi Mutu), Mister a fost alături de noi, am vorbit cu dânsul și în această zi, ne-a transmis că ne susține, am jucat pentru ei, pentru băieții care din păcate s-au infectat cu COVID și lucrurile astea ne-au făcut mai puternici”, a precizat Dennis Man.

Reclamă
Reclamă

Dennis Man, urări de bine pentru naționala de seniori

Dennis Man nu a fost convocat de Mirel Rădoi la naționala de seniori după ce și-a revenit din infecția cu COVID-19.

Chiar dacă multe persoane au precizat că i-ar fi putut ajuta pe tricolorii mari, el le-a urat mult succes în meciul cu Austria.

”Le urez multă baftă, noi suntem alături de ei și ne-am dori să facă un meci bun și să câștige”, a declarat Man pentr Pro X

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:50

Mircea Lucescu, din nou la Terapie Intensivă! Starea lui Il Luce s-a înrăutaţit. Anunţul spitalului

11:49

Mihai Stoica, despre jucătorul pe care Becali vrea 40 de milioane de euro: “Nu duce o repriză la juniori”

11:45

Rapid – “U” Cluj LIVE TEXT (20:30). Duel tare pentru primul loc din Liga 1

11:24

Demolarea completă a Stadionului Dinamo, în continuare blocată de ANAF. Reacția oficială a clubului sportiv

10:55

Louis Munteanu a revenit pe teren după accidentare. Ce notă a primit atacantul român după un eșec cu 4-0

10:28

VIDEODetroit Pistons a câștigat matematic Conferința de Est din NBA. Performanță de top după 19 ani de pauză

1 Mircea Lucescu l-a sunat pe fiul Răzvan şi a avut o cerinţă specială, după infarctul suferit 2 Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner 3 PSV – Utrecht 4-3. Nebunie de meci la Eindhoven. Dennis Man, cu o mână pe titlul din Olanda 4 Gigi Becali a văzut ce schimbare a făcut Mirel Rădoi și l-a sunat pe Mihai Stoica: “De ce a ieșit?” 5 Au apărut înregistrările din camera VAR! Cum s-a judecat cea mai controversată fază din Atletico – Barcelona 6 EXCLUSIVContinuă scandalul, la o zi după infarctul lui Mircea Lucescu. Nemulţumiri la Spitalul Universitar
Citește și