Eugen Neagoe a pus tunurile pe fanii lui Dinamo. "Sunt la conducere şi au ajuns unde şi-au dorit". Nu l-ar surprinde o posibilă retrogradare

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 aprilie 2021, 12:04

Comentarii
Eugen Neagoe a pus tunurile pe fanii lui Dinamo. "Sunt la conducere şi au ajuns unde şi-au dorit". Nu l-ar surprinde o posibilă retrogradare

Eugen Neagoe, atac la Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fostul tehnician al "câinilor" i-a arătat cu degetul pe suporterii care l-au contestat încă din primele minute petrecute pe banca lui Dinamo. Acum ia în calcul varianta în care gruparea din Ştefan cel Mare va retrograda. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eugen Neagoe: "Fanii conduc clubul. Nu mă interesează ce se întâmplă cu brandurile!"

"Nu mai sunt supărat, nu am nicio răutate vizavi de conducerea celor de la Dinamo. Sunt prieten cu mulți oameni care conduc sau au condus Dinamo. Acei suporteri, care nu m-au dorit din prima zi, au tot ce și-au dorit, și-au îndeplinit obiectivul. Eu am plecat. Am stat un meci și încă 20 de minute pe bancă. Ei și-au dorit ca eu să nu continui la Dinamo, obiectivul a fost îndeplinit. Ei conduc clubul, au rezultatele pe care le au. Nu mă interesează ce se întâmplă la Dinamo absolut deloc.

Ok, uitați-vă ce se întâmplă în Europa, la noi. Și U Cluj, Petrolul, Farul, Poli Timișoara, Rapid, Craiova, Brașovul sunt branduri. Acum ce să facem? În ultima etapă din Bundesliga s-a hotărât soarta unei echipe mari din Bundesliga, Schalke 04. Va merge în liga a doua, se va organiza, vor fi mult mai atenți la ce vor face și, cu siguranță, vor reveni după un an în prima ligă. Chiar nu mă interesează asta cu brandurile.

Suporterii au ajuns unde și-au dorit. În urmă cu doi ani, când am semnat cu Dinamo, ei, din prima secundă, au început să mă conteste. Ok, a fost dorința lor, au ajuns ei la conducere. Ei conduc în acest moment", a spus Neagoe, pentru Digi Sport.

Eugen Neagoe tocmai a remizat cu Dinamo. Astra a făcut 0-0, acasă, cu alb-roşiii. A fost singurul punct obţinut de "câini" în ultimele şase etape din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

După primele două etape din play-out, Dinamo este chiar deasupra ocupantelor locurilor retrogradabile. Are 15 puncte, cu 2 mai mult decât "lanterna roşie" Hermannstadt.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:29

Julian Nagelsmann nu stă la discuţii! Decizia luată înainte de Ecuador – Germania

14:59

OFICIAL | Un nou transfer pentru Dinamo! Jucătorul a semnat cu formaţia antrenată de Nuno Campos

14:34

Cu cine ar putea semna Răzvan Lucescu! Antrenorul român a pregătit în trecut o rivală a acestei echipe

14:11

Programul zilei a 15-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciuri tari pe Antena 1, Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY

14:04

Mihai Stoica, replică devastatoare pentru Victor Piţurcă: “Nu e bine, e grav”! S-a reaprins o dispută istorică

13:46

Schimbare uriaşă făcută de FIFA! Ce se va întâmpla la Campionatul Mondial, începând cu fazele eliminatorii

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și