Alexandru Băluţă nu ţine cont de Gigi Becali! Anunţ războinic înaintea returului cu Lyon: “Putem înscrie goluri”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 12 martie 2025, 21:26

Comentarii
Alexandru Băluţă nu ţine cont de Gigi Becali! Anunţ războinic înaintea returului cu Lyon: Putem înscrie goluri

Alexandru Băluţă, în timpul unui meci la FCSB/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alexandru Băluţă are planuri mari înaintea returului Lyon-FCSB, din optimile de finală ale Europa League. Chiar dacă Gigi Becali a spus că nu-l mai interesează calificarea după 1-3 pe Arena Naţională, jucătorul campioanei nu renunţă. Speră ca FCSB să marcheze în Franţa şi să se bată pentru sferturi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Băluţă nu e împăcat cu ratarea calificării. Are mare încredere că FCSB poate da lovitura în Franţa. Aşteaptă să fie servit de Risto Radunovic pentru a marca şi în retur, aşa cum s-a întâmplat şi pe Arena Naţională.

Alexandru Băluţă, optimist în privinţa calificării

Alexandru Băluţă ştie cum poate FCSB să întoarcă scorul din meciul tur. Spune că FCSB nu se va retrage în meciul cu Lyon şi că va juca pe atac. Speră să marcheze repede şi să forţeze apoi calificarea în sferturile de finală ale competiţiei.

”Mă simt foarte bine în momentul ăsta, m-am refăcut după meciul cu Craiova. Mă bucur că am venit cu un moral bun aici, după victoria din campionat.

Vorbeam între noi, suntem optimiști, se poate întâmpla orice la fotbal. Bineînțeles, ei au calitate, joacă la un nivel bun, dar cred că am reușit să ne ridicăm la nivelul lor, poate chiar peste așteptări, peste ce se așteptau ei. Eu sunt încrezător că putem face un meci mare.

Reclamă
Reclamă

Trebuie să respectăm ce o să ne transmită Elias și Pinti, să fim organizați, să nu ne retragem, să gândim pozitiv, că putem înscrie goluri aici. Trebuie să fim uniți încă de la început, să avem curaj, tupeu și să intrăm hotărâți pe teren.

Toate complimentele ne ajută, ne motivează. A fost un an încărcat, cu multe meciuri. Am ajuns până în optimi cu multă muncă. Nu ne-a fost teamă în niciun meci. Cine a intrat pe teren, și-a făcut treaba foarte bine.

Risto mă încurajează, e și colegul meu de cameră. E un om deosebit și un fotbalist foarte important. Sper ca mâine să mă servească din nou”, a spus Băluță, conform digisport.ro.

Reclamă

După returul cu Lyon de joi, de la ora 22.00, cei de la FCSB încep o cursă furibundă spre al doilea titlu consecutiv. Înaintea play-off-ului, campioana are un avantaj de un punct faţă de CFR Cluj şi două faţă de Craiova lui Mirel Rădoi. Primul meci din play-off e duminică seara, de la ora 21.00, contra celor de la Rapid, pe Arena Naţională.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:41

Gigi Becali, acord cu Denis Drăguş pentru transferul la FCSB! Ce se întâmplă cu Florinel Coman

19:40

Cum l-a transferat Gigi Becali pe Ronny Labonne la FCSB? Patronul a dezvăluit totul: „Meme mi-a zis!”

19:33

Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul

19:23

OUT de la FCSB. Jucătorul pleacă gratis, după ce Gigi Becali şi-a dat acordul

19:06

Răzvan Sava a fost prezentat oficial de Universitatea Craiova! Detaliile contractului

19:04

Kader Keita va fi trimis în judecată! Noi detalii din dosarul fotbalistului de la Rapid

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte
Citește și