Gigi Becali a făcut un anunț, în ziua meciului dintre FCSB și Lyon. Patronul campioanei a dezvăluit că nu are emoții, înaintea confruntării cu francezii, și își pune toate speranțele în divinitate.
FCSB va primi azi vizita celor de la Lyon, în turul optimilor din Europa League. Partida de pe Arena Națională se va disputa de la ora 19:45, și va fi live text, pe AS.ro.
Anunțul lui Gigi Becali, în ziua meciului FCSB – Lyon
Gigi Becali a transmis că obiectivul echipei sale a fost îndeplinit, prin accederea în optimile Europa League. Acesta a subliniat că a încasat peste 15 milioane de euro, după parcursul FCSB-ului din competiția europeană.
Becali a transmis că va mai încasa în jur de 4 milioane de euro, dacă FCSB o va elimina pe Lyon și se va califica în sferturile Europa League.
„Ce emoții să mai am? Emoții de calificare? Gata! Nu mai am emoții. Acum totul depinde de ce vrea Dumnezeu. Mai e vorba de emoții?!
Noi am vrut în Europa ca să luăm bani. Și am luat peste 15 milioane de euro. Mai putem să luăm 3-4 milioane dacă ne calificăm, dar asta ține de ce vrea Dumnezeu.
Lyon e echipă prea puternică! Emoții poți să ai doar când joci cu echipe care sunt de valoarea ta. Când adversarul e așa puternic, îți pui baza în Dumnezeu. Să fie ce vrea El”, a declarat Gigi Becali, conform gsp.ro, înainte de FCSB – Lyon.
Gică Hagi, sfat pentru FCSB înaintea meciului cu Lyon
Gică Hagi le-a dat un sfat celor de la FCSB, înaintea meciului cu Lyon, din optimile Europa League. „Regele” a transmis că roș-albaștrii trebuie să facă perfect faza defensivă și să încerce să marcheze pe tranziție. Acesta a mai subliniat că jucătorii lui Elias Charalambous trebuie să aibă curaj, în duelul cu francezii lui Fonseca.
