Avertismentul primit de cei de la FCSB, înainte de meciul cu Hoffenheim: „E foarte periculos, poate marca oricând”

Bogdan Stănescu Publicat: 11 decembrie 2024, 17:45

Comentarii
Avertismentul primit de cei de la FCSB, înainte de meciul cu Hoffenheim: „E foarte periculos, poate marca oricând

Andrej Kramaric şutează, într-un meci pentru Hoffenheim / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Sergiu Radu, fost jucător în Bundesliga, i-a avertizat pe cei de la FCSB în privinţa atacantului croat Andrej Kramaric (33 de ani), care a înscris de 5 ori în acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sergiu Radu, care a evoluat, printre altele, la Energie Cottbus şi Stuttgart, consideră că Hoffenheim este favorită în disputa cu FCSB. El i-a sfătuit pe roş-albaştri să încerce să menţină posesia mingii cât mai mult timp cu echipa germană.

Sergiu Radu le-a transmis celor de la FCSB să fie atenţi la Andrej Kramaric de la Hoffenheim

Kramaric este un atacant foarte periculos, cu experiență extraordinară, care poate să marcheze oricând. În spatele lui joacă puștiul Tom Bischof, foarte talentat, care a marcat în ultimul meci cu Freiburg. FCSB nu trebuie să se culce pe-o ureche.

FCSB ar trebui să încerce să controleze balonul, pentru că are jucători capabili să țină de minge, dar nu-i va fi ușor. Hoffenheim când are mingea joacă direct pe poartă. Au fotbaliști care pot face diferența în orice moment”, a declarat Sergiu Radu pentru fanatik.ro.

Radu l-a lăudat pe Daniel Bîrligea, care este golgheterul campionatului şi care nu va evolua în meciul cu Hoffenheim. Bîrligea este suspendat la partida cu echipa germană.

Reclamă
Reclamă

Sergiu Radu, care a fost şi el atacant, e de părere că Bîrligea reprezintă o soluţie şi pentru echipa naţională. „Îmi place cum joacă. Se poate impune chiar și la echipa națională. Păcat că este suspendat cu Hoffenheim. FCSB va simți lipsa lui”, a mai spus Sergiu Radu, pentru sursa citată.

FCSB, probleme de lot înaintea meciului cu Hoffenheim

FCSB a plecat în Germania, acolo unde o va întâlni pe Hoffenheim, în etapa a şasea a grupei principale din Europa League. Campioana României se află pe locul 10, cu 10 puncte, după primele 5 meciuri, iar jucătorii lui Charalambous sunt foarte aproape de a-şi asigura prezenţa în primăvara europeană.

Meciul cu Hoffenheim nu îi prinde însă în cel mai bun moment pe jucătorii campioanei României. Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, dezvăluia că antrenorul cipriot nu se va putea baza pe mai mulţi jucători la meciul de joi seară.

Reclamă

În primul rând, Daniel Bîrligea este suspendat, după eliminarea din meciul cu Olympiacos. De asemenea, Ngezana şi Edjouma au probleme medicale şi vor rămâne la Bucureşti.

Nici Adrian Şut nu este 100%, din cauza unei entorse minore, dar mijlocaşul va face însă deplasarea în Germania, în ciuda faptului că sunt şanse mici ca acesta să joace.

Hoffenheim – FCSB se dispută joi, de la ora 19:45. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro. Echipa germană se află pe locul 25 în grupa principală înaintea partidei cu FCSB, cu doar 5 puncte acumulate după 5 jocuri disputate. În acest moment, Hoffenheim e în afara locurilor care asigură calificarea în primăvara europeană.

În afară de meciul cu Hoffenheim, FCSB va mai juca în grupa principală cu Qarabag, în deplasare, şi cu Manchester United, acasă, pe Arena Naţională.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Cristi Chivu să îşi apere trofeele câştigate cu Inter în sezonul precedent?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:30

Lovitură pentru FCSB: Denis Drăguș, dorit de o rivală din Liga 1!

12:13

AUR pentru echipajul de 8+1 feminin al României la CM Under19 de la Plovdiv

12:05

Universitatea Craiova – FC Argeş LIVE TEXT (21:30). Echipele probabile

11:41

Lovitura pregătită de CFR Cluj: Marius Șumudică îl vrea pe campionul din Serie A!

11:24

Daniel Pancu, impresionat de jucătorul lui Dinamo: „Bun de tot!”

10:58

Omul cu care Andrei Nicolescu s-a contrat în direct, reacție surpriză după Dinamo – Voluntari: „Regres, letargie”

1 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 2 „Îi dau eu unul bun”. Gică Craioveanu a „găsit” atacant pentru FCSB. Propunere directă pentru Gigi Becali 3 VIDEONota primită de Darius Olaru după golul senzaţional reuşit în Belgia: „E imposibil aşa ceva” 4 Revenire importantă la Universitatea Craiova. Coelho se bazează pe el la meciul cu FC Argeş 5 Mutare bombă: pleacă de la Barcelona şi semnează cu Liverpool! Transferul anunţat de Fabrizio Romano 6 Jucătorul de 1.500.000 de euro din Liga 1, pus pe liber!
Citește și