Închide meniul

“Băieți, treziți-vă!” Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după PAOK – FCSB 0-1. Întrebarea care l-a scos din minți

Publicat: 4 octombrie 2024, 8:27

Comentarii
Băieți, treziți-vă! Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după PAOK – FCSB 0-1. Întrebarea care l-a scos din minți

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci / Profimediaimages

Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după meciul PAOK – FCSB, scor 0-1, din grupa principală a Europa League. Antrenorul de pe banca grecilor a avut o reacţie nervoasă la conferinţa de presă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

PAOK a ajuns la trei înfrângeri consecutive în toate competiţiile, după ce a pierdut şi în faţa campioanei României. Daniel Bîrligea a înscris singurul gol în minutul 45+8. Chiar dacă au jucat în superioritate numerică încă din minutul 55, jucătorii lui PAOK nu au reuşit să îl învingă pe Târnovanu. În prelungiri s-a opus bara!

Răzvan Lucescu s-a prăbușit emoțional după PAOK – FCSB 0-1

Fost antrenor al Rapidului, Răzvan Lucescu a izbucnit la finalul meciului. Totul după ce a fost întrebat de rivalitatea avută, de-a lungul carierei, cu FCSB.

De ce trebuie să discutați despre rivalitate? În România, mereu se încearcă să se creeze ură și dușmani. Mie nu-mi pasă! Eu acum sunt în Grecia, la PAOK. De ce trebuie să creați voi ură mereu?

Am încercat mereu să fiu echilibrat și calm. Băieți, treziți-vă! Mereu oferiți oamenilor din România numai ură și știri negative”, a declarat Răzvan Lucescu.

Reclamă
Reclamă

Pentru PAOK urmează deplasarea cu Levadiakos. Cele mai tari meciuri din campionatul Greciei se văd LIVE VIDEO în AntenaPLAY.

Gigi Becali, dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1

Gigi Becali este dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1. Atacantul transferat de la CFR Cluj a marcat din nou în Europa League, în victoria obţinută de campioana României în faţa echipei lui Răzvan Lucescu.

Daniel Bîrligea a marcat şi în meciul cu RFS, din prima etapă a fazei principale din Europa League. Cu două victorii, FCSB are şase puncte, dar şi 900.000 de euro asiguraţi de la UEFA.

Reclamă

Gigi Becali este încântat de transferul lui Bîrligea după cele două goluri din Europa League şi a declarat că atacantul de 24 de ani şi-a scos deja banii

Da, normal că visăm. Visăm primele 8. E important că avem 6 puncte, 900.000 de euro din două victorii. Bîrligea şi-a scos banii deja. O să joace şi în campionat. O să joace şi cu Buzăul”, a declarat Gigi Becali, la digisport.ro.

FCSB, victorie dramatică obţinută la Salonic

La Salonic, gazdele au avut prima ocazie, în minutul 9, când Târnovanu a scos la lovitura de cap a lui Baba Rahman. Taison a trimis în bară, în minutul 28, iar bucureştenii l-au pierdut pe Lixandru, accidentat la genunchi în minutul 45+4. După alte patru minute, la ultima fază a primei reprize, Olaru a recuperat un balon, l-a depăşit pe Michailidis şi i-a pasat în careu lui Bîrligea, iar acesta a înscris. Oaspeţii au intrat cu avantaj la pauză, dar au rămas în zece din minutul 56, după eliminarea lui Olaru, care a primit al doilea cartonaş galben pentru un henţ stupid. Târnovanu a intervenit excelent la capul trimis de Despodov, în minutul 62.

Bîrligea s-a accidentat şi el, fiind înlocuit în minutul 78. Deşi repriza secundă a fost prelungită cu zece minute, bucureştenii au rezistat, chiar dacă grecii au lovit bara în minutul 90+7, prin Michailidis, şi s-au impus cu 1-0. PAOK a bifat a treia înfrângere consecutivă în toate competiţiile, iar FCSB se numără printre cele cinci echipe care au punctaj maxim în Liga Europa, fiind pe locul 4 în clasament, cu 6 puncte.

PAOK SALONIC: Kotarski – Sastre (A. Zivkovic 70), Kedziora, Michailidis, Baba Rahman – M. Camara (Bakayoko 69), Ozdoev (Schwab 73) – Taison, Konstantelias, Despodov (Shola Shoretire 83) – Chalov (Tissoudali 70). ANTRENOR: Răzvan Lucescu

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, M.Popescu, Radunovic – Şut, Lixandru (Edjouma 45+6) – Al. Băluţă (Miculescu 46), Olaru, Fl. Tănase (Oct. Popescu 64) – Bîrligea (Baba Alhassan 78). ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaşe galbene: M. Camara 3, Sastre 45+2 / Fl. Tănase 16, M. Popescu 43, Olaru 45+4, Bîrligea 74, Târnovanu 86

Cartonaş roşu: Darius Olaru (FCSB) min. 56

Arbitri: Sascha Stegemann – Marco Achmuller, Christof Gunsch – Martin Petersen (toţi din Germania)

Arbitri VAR: Pascal Muller – Katrin Rafalski (ambii din Germania)

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:53
Adrian Porumboiu nu are dubii, după fazele controversate din Farul – CFR: „VAR-ul trebuia să intervină”
8:40
Gigi Becali a continuat tirada: “Este nebunia lumii!” Cine i-a dat ideea ca FCSB să nu se mai prezinte la meciuri
8:38
Marius Șumudică a făcut calculele! De ce are nevoie Al-Okhdood pentru a se salva de la retrogradare
8:27
Iran, gata să ia o decizie radicală! Declarațiile președintelui Federației, după bombardamentele SUA la Teheran
8:14
Gigi Becali, exasperat după Farul – CFR Cluj: “Eu dacă fac nu știu ce, merg la pușcărie”
8:13
Cristi Chivu, parcurs „stratosferic” la Inter! Ce loc ocupă românul într-un top select în istoria ”nerazzurrilor”
1 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club” 2 Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate 3 “Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua 4 Surpriza lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia! Jucătorul pe care l-ar convoca în premieră la naţională 5 Gigi Becali a intrat în direct și a anunțat o decizie radicală după erorile de arbitraj de la Farul – CFR: „Nu ne mai prezentăm” 6 FotoDan Şucu l-a cooptat pe un fost premier al României într-o afacere de 400 de milioane de euro!
Citește și