Darius Olaru, eliminat în PAOK Salonic – FCSB! Gest stupid al căpitanului roş-albaştrilor în repriza secundă

Alex Masgras Publicat: 3 octombrie 2024, 23:39

Comentarii
Darius Olaru, eliminat în PAOK Salonic – FCSB! Gest stupid al căpitanului roş-albaştrilor în repriza secundă

Darius Olaru, după eliminarea din PAOK Salonic - FCSB / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Darius Olaru a fost eliminat în PAOK Salonic – FCSB. După ce a contribuit din plin la reuşita lui Daniel Bîrligea de la ultima fază a primei reprize, căpitanul roş-albaştrilor şi-a lăsat echipa în 10 oameni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 55, Darius Olaru a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Imediat, el s-a prăbuşit la pământ, dar arbitrul nu a mai putut fi înduplecat.

Darius Olaru, eliminat în PAOK Salonic – FCSB! Gest stupid al căpitanului roş-albaştrilor în repriza secundă

Darius Olaru a pierdut un duel cu Ozdoev la mijlocul terenului. Căpitanul campioanei României a căzut şi a pus imediat mâna pe minge, fără ca arbitrul să fluiere fault.

În acel moment, arbitrul Sascha Stegemann a scos al doilea cartonaş galben şi l-a eliminat pe Darius Olaru. Primul avertisment al lui Darius Olaru a venit în minutul 45+4.

Nu este prima eliminare a lui Darius Olaru din acest sezon. În etapa a şasea din Liga 1, cu Poli Iaşi, căpitanul celor de la FCSB a fost eliminat în minutul 36. Olaru a văzut direct cartonaşul roşu pentru o intrare dură asupra lui Mihai Bordeianu.

Reclamă
Reclamă

Darius Olaru va rata astfel meciul de pe 26 octombrie cu Rangers, de pe Ibrox, din a treia etapă a grupei principale din Europa League.

Daniel Bîrligea, al doilea gol în Europa League pentru FCSB! Reacţia imediată a lui Răzvan Lucescu

Daniel Bîrligea a marcat al doilea gol în Europa League pentru FCSB. Transferat în urmă cu câteva săptămâni de la CFR Cluj, atacantul de 24 de ani se dovedeşte a fi un transfer inspirat făcut de Gigi Becali. După ce a marcat primul său gol pentru FCSB în duelul de pe Arena Națională cu RFS, din prima etapă a grupei principale din Europa League, Bîrligea a lovit din nou.

În prelungirile primei reprize, în momentul în care părea că cele două echipe vor intra la cabine la egalitate, Darius Olaru a câștigat un duel pe partea dreaptă, a intrat în careu și i-a pasat perfect lui Bîrligea în fața porții. Fostul atacant de la CFR Cluj a înscris fără probleme, iar campioana României a trecut în avantaj pe Toumba în minutul 45+8. Imediat după gol, centralul a fluierat finalul primei reprize.

Reclamă

Imediat după reușita lui Bîrligea, camerele TV i-au surprins pe jucătorii lui PAOK înmărmuriți, după care în prim plan a apărut Răzvan Lucescu. Imediat, antrenorul român a făcut semne către jucătorii săi să își revină și să treacă peste acest moment.

Pentru Daniel Bîrligea, jucător cotat la 2 milioane de euro pe transfermarkt.com, acesta este al doilea gol în tricoul lui FCSB și al patrulea în acest sezon din cupele europene. Atacantul de 24 de ani a mai înscris două goluri și în preliminariile Conference League, în tricoul celor de la CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56

Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”

23:07

Două transferuri ratate la FCSB. Anunțul lui Mihai Stoica: „Dacă ne grăbeam, avem și trei jucători deja”

22:50

A început numărătoarea: avantaj Florentino aproape de jumătate drumului! Riquelme contestă sute de voturi

22:48

„Trebuie să vorbesc cu el!” Mesajul cutremurător al selecționerului, după ce Eriksen s-a prăbușit pe gazon

22:23

„E groaznic”. A văzut ce s-a întâmplat cu Christian Eriksen și a rămas „mască”: „E a doua oară când se întâmplă!”

22:07

VideoJurnal Antena Sport | Cineva să-l oprească!

1 O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos 2 Lovitură uriașă pentru Craiova! Anunțul făcut de impresarul lui Al-Hamlawi: „Să fie clar!” 3 Gigi Becali a primit o ofertă de 7 milioane de euro pentru un star de la FCSB. Anunţul patronului 4 Gigi Becali a dat cea mai tare lovitură la FCSB! “Semnează pe 2 ani” 5 Adi Ilie a anunţat care sunt cei 3 jucători ai viitorului naţionalei României: “Sper că Hagi şi-a dat seama” 6 Sorin Cârţu a anunţat “cel mai tare transfer făcut de Universitatea Craiova în această vară”
Citește și