Elias Charalambous, imaginea neputinţei în timp ce FCSB era umilită de Rangers

Publicat: 24 octombrie 2024, 23:53

Comentarii
Elias Charalambous, imaginea neputinţei în timp ce FCSB era umilită de Rangers

Colaj Digisport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Elias Charalambous a oferit imaginea neputinţei în timp ce FCSB era umilită de Rangers. Campioana României a avut o prestaţie jalnică în partida de pe Ibrox.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a început curajos partida şi nimic nu părea să anunţe dezastrul de la Glasgow. Golul marcat de David Miculescu a fost anulat inexplicabil de arbitru.

Elias Charalambous, imaginea neputinţei în timp ce FCSB era umilită de Rangers

În finalul partidei, la scorul de 4-0 pentru Rangers, Elias Charalambous a oferit imaginea neputinţei. Antrenorul campioanei României a fost surprins în timp ce avea o privire prin care transmitea că nu are ce să facă  şi, la un moment, şi-a pus palma la frunte. FCSB a suferit una dintre cele dure înfrângeri în Europa din ultimii ani.

Verdictul specialistului după faza scandaloasă de la golul anulat lui David Miculescu

Verdictul specialistului după faza scandaloasă de la golul anului lui David Miculescu. Marius Avram e de părere că golul marcat de Miculescu a fost perfect valabil. David Miculescu a marcat în al doilea minut al partidei de pe Ibrox. Arbitrul a fluierat înainte ca mingea să intre în poartă, astfel că VAR-ul nu a putut interveni.

Nu este fault. Mai mult decât atât, a anulat posibilitatea analizei VAR prin faptul ca a fluierat înainte sa intre mingea in poarta fără să întârzie fluierul conform protocolului VAR. O greșeală dublă. În cazul în care ar fi respectat protocolul VAR și ar fi întârziat fluierul anulând golul, sunt sigur ca ar fi fost întoarsă decizia”, a declarat Marius Avram pentru gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

În minutul 2 al partidei de pe Ibrox Stadium, portarul lui Rangers, Butland, a primit mingea de la un coechipier și a întârziat degajarea.

Miculescu a profitat de eroarea lui Butland, l-a deposedat pe portar și a trimis mingea spre poarta goală. Totuși, arbitrul partidei a fluierat un fault în atac înainte ca mingea să intre în plasă, astfel că sistemul VAR nu a putut interveni.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:05

LIVE VIDEOPortugalia – Uzbekistan 3-0. ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Ronaldo a reușit dubla. Reușită superbă, anulată

20:41

VideoFanii români, alături de Cristiano Ronaldo în Piaţa World Cup

20:34

Galeria selectă în care a intrat Cristiano Ronaldo, după ce a marcat la 41 ani cu Uzbekistan

20:18

VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY

20:01

Erling Haaland, mesaj surpriză înaintea confruntării „de foc” cu Franța de la Mondial: „Probabil asta vor face”

19:32

Universitatea Craiova l-a transferat pe Ronaldo! Cât vor plăti oltenii pentru fotbalistul care va ajunge în Austria

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și