Închide meniul
Video

Florin Tănase, savuros după ce Florinel Coman a fost prezent la FCSB – Midtjylland 2-0: “A venit cu norocul!”

Viviana Moraru Publicat: 7 noiembrie 2024, 22:43

Comentarii

Florin Tănase, după FCSB - Midtjylland 2-0/ AntenaSport

Florin Tănase a oferit o reacţie savuroasă, după ce FCSB a învins-o pe Midtjylland cu scorul de 2-0. Atacantul a dezvăluit că a discutat cu Florinel Coman în dimineaţa partidei cu danezii, iar “Mbappe” le-a purtat noroc foştilor săi colegi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase şi Daniel Bîrligea au marcat golurile victoriei FCSB-ului, din meciul cu Midtjylland. Tănase a ieşit accidentat, în minutul 27, mărturisind că a simţit un disconfort la picior.

Florin Tănase, savuros după ce Florinel Coman a fost prezent la FCSB – Midtjylland 2-0

Florin Tănase a transmis, de asemenea, că victoria a fost una de senzaţie pentru FCSB. Atacantul a transmis că nimeni nu s-ar fi gândit că FCSB va avea nouă puncte în grupa de Europa League, după patru meciuri jucate.

Totodată, Tănase speră ca Florinel Coman să fie prezent şi la următoarele meciuri ale campioanei, pentru a le purta noroc, aşa cum s-a întâmplat la duelul cu Midtjylland.

“Am simţit la picior ceva, dar voi vedea mâine. Sper să fi fost ceva de la spate, să nu fie grav. Cred că suntem cu un pas în primăvara europeană. Performanţă incredibilă, să avem 9 puncte, nu mulţi ne dădeau şanse.

Reclamă
Reclamă

Se vede bine calificarea, dar mai avem patru meciuri, sperăm să facem cât mai multe puncte, să fim cât mai sus. Îmi doream să câştigăm, ce a fost trebuie uitat, în fotbal trebuie mereu s-o iei de la capăt.

Trebuie să-ţi creşti nivelul, sunt numai echipe bune în Europa League, a ajuns la nivelul Champions League de acum câţiva ani.

(N.r. Despre Florinel Coman) Am stat de dimineaţă de vorbă cu el, ne bucurăm că a trecut pe la noi, a venit cu norocul, sper şi la următoarele meciuri să vină, să câştigăm şi să plece fericit”, a declarat Florin Tănase, după FCSB – Midtjylland 2-0.

Reclamă

Florinel Coman s-a dus în vestiarul FCSB, după victoria cu Midtjylland:

Gigi Becali l-a ofertat pe Florinel Coman: „Hai, te aştept!”

Gigi Becali a făcut un anunţ şoc şi a dezvăluit că l-a ofertat pe Florinel Coman. Atacantul de 26 de ani este aşteptat înapoi la FCSB, la nici şase luni după ce a plecat la arabi cu 5.25 milioane de euro.

Patronul campioanei României speră ca golgheterul de sezonul trecut să revină la echipă. Ştie cum îl poate face să renunţe la Al-Gharafa şi să se întoarcă în Liga 1.

Gigi Becali a precizat că a vorbit deja cu „Mbappe” şi că i-a propus să se întoarcă, în 2025, la FCSB.

Am vorbit cu Florinel Coman, m-a sunat. I-am zis: ‘Hai că la anul te aştept!’. Îi fac contract pe doi ani, după un an le dă jumătate de bani şi să plece„, a declarat Gigi Becali la gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:32
Salariu de 3 milioane de euro pentru Gică Hagi. Negocieri în Grecia, Turcia şi Arabia Saudită
16:21
Petrolul – Farul 0-1. Victorie mare pentru constănţeni, care au egalat-o la puncte pe FCSB
16:14
Răspunsul final dat de Dinamo, după interesul pentru Alexandru Musi. Ce se întâmplă cu jucătorul
15:54
Colorado Avalanche – Toronto Maple Leafs LIVE VIDEO (20:30). Cea mai bună echipă din NHL caută să îşi regăsească forma
15:49
Denis Alibec, OUT de pe lista LPF! FCSB i-a arătat “ușa din spate” atacantului său
15:12
FotoDenis Drăguș, prima realizare de la revenirea la Gaziantep. Atacantul, assist pentru golul lui Deian Sorescu
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați 4 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 5 A venit oferta de 23 de milioane de euro pentru Radu Drăguşin. De ce românul a refuzat transferul 6 Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd”
Citește și