Închide meniul

“Iadul alb!” Motivul pentru care grecii se tem înainte de FCSB – PAOK! Ce s-a scris înainte de meciul de pe Arena Națională

Alex Ioniță Publicat: 16 februarie 2025, 12:50

Iadul alb! Motivul pentru care grecii se tem înainte de FCSB – PAOK! Ce s-a scris înainte de meciul de pe Arena Națională

FCSB a învins-o pe PAOK la Salonic cu 2-1 / Profimedia

Grecii se tem înainte de FCSB – PAOK! Presa elenă a dezvăluit și care este motivul, înainte de partida de pe Arena Națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioana României a învins-o pe PAOK la Salonic, în prima manșă a “dublei” din play-off-ul Europa League. Cu 2-1 s-au impus elevii lui Elias Charalambous, în fața echipei antrenate de Răzvan Lucescu.

Grecii au explicat motivul pentru care se tem înainte de FCSB – PAOK

Astfel, campioana României pornește cu prima șansă înainte de returul de la București, care se va juca joi, de la ora 19:45.

Totuși, motivul pentru care grecii se tem nu este legat de FCSB. Presa elenă a scris de faptul că jucătorii lui PAOK se pot confrunta cu un “iad alb” pe Arena Națională, având în vedere prognoza meteo din următoarele zile.

“Returul FCSB – PAOK este sold out și există îngrijorare în privința iadului alb”, a titrat gazzetta.gr.

Reclamă
Reclamă

De asemenea, sursa citată a amintit și de faptul că cel mai mare stadion al țării va fi plin la meciul dintre FCSB și echipa lui Răzvan Lucescu. Campioana României va fi susținută de 50.000 de fani, la duelul cu PAOK Salonic.

“Toate biletele s-au vândut deja pentru meciul cu PAOK și joi seară vor fi 50.000 de români care vor încerca să își împingă echipa spre optimile Europa League.

În următoarele ore sunt așteptate ninsori abundente în România și temperaturi de până la -16 grade Celsius. Meciul de duminică împotriva codașei Gloria Buzău este în pericol întrucât fenomenele extreme nu vor dispărea până marți.

Reclamă

Conform prognozei, ninsorile se vor diminua joi, însă în București temperatura va fi la ora jocului de -6 grade Celsius. Vor fi niște condiții foarte dificile”, au mai notat grecii.

FCSB va fi amendată de UEFA

FCSB a întors scorul în meciul cu PAOK Salonic şi s-a impus cu 2-1, în manşa tur a play-off-ului pentru optimile de finală Europa League. Campioana României a marcat în repriza a doua prin Andrei Gheorghiţă şi Joyskim Dawa şi pleacă cu prima şansă înaintea returului care va avea loc pe Arena Naţională.

Cu toate acestea, FCSB urmează să fie sancţionată de UEFA. În timpul meciului de la Salonic, campioana României a primit şapte cartonaşe galbene.

Este vorba despre Siyabonga Ngezana, Vlad Chiricheş, Daniel Bîrligea, Andrei Gheorghiţă, Risto Radunovic, Malcom Edjouma şi Adrian Şut.

Potrivit fanatik.ro, UEFA amendează progresiv echipele care primesc cel puţin cinci cartonaşe galbene într-un meci. FCSB este la a patra partidă când primeşte cel puţin cinci avertismente, după meciurile cu Sparta Praga, PAOK (din grupa principală) şi Olympiacos.

De data aceasta, amenda pe care o va primi FCSB-ul va fi de peste 10.000 de euro, sumă pe care campioana României a primit-o în urma remizei cu Olympiacos.

Amenzile primite de FCSB în cupele europene:

  • 6.750 de euro după FCSB – Sparta Praga (2-3), returul din play-off-ul Champions League – 6 galbene.
  • 9.000 de euro după PAOK – FCSB (0-1), din grupa principală Europa League – 6 galbene și un roșu.
  • 10.000 de euro după FCSB – Olympiacos (0-0), din grupa principală Europa League – 6 galbene și un roșu.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:25

Unirea Slobozia – FC Voluntari (ora 20.00) Adrian Mihalcea şi Florin Pîrvu, duel crucial pentru Liga 1

18:20

EXCLUSIV“Avem forţa să câştigăm în Austria?” Răspunsul lui Denis Alibec înaintea meciului vital al naţionalei!

18:00

EXCLUSIV“Continuă bătălia pentru recordul mondial între David Popovici şi Pan Zhanle?” Răspunsul Cameliei Potec

17:47

Adrian Mititelu, dezvăluiri despre jucătorul dorit de Gigi Becali! Unde va pleca Vladislav Blănuţă

17:30

Anunţul care nu va fi pe placul lui Gigi Becali! Verdictul despre calificarea FCSB în Champions League

17:01

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 iunie

1 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei
Citește și