Lovitură pentru Răzvan Lucescu, înaintea confruntării cu FCSB! PAOK a mai pierdut un jucător

Publicat: 7 februarie 2025, 20:02

Comentarii
Lovitură pentru Răzvan Lucescu, înaintea confruntării cu FCSB! PAOK a mai pierdut un jucător

Răzvan Lucescu - Profimedia Images

Răzvan Lucescu a primit o lovitură uriaşă, chiar înaintea confruntării cu FCSB, din play-off-ul pentru optimi din Europa League. PAOK are probleme uriaşe de lot, după ce şi titularul Kiril Despodov a contactat un virus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Înaintea duelului cu FCSB, PAOK o va întâlni pe OFI Crete, în campionat. Duelul se va disputa sâmbătă, şi va fi live exclusiv în AntenaPLAY.

Lovitură pentru Răzvan Lucescu, înaintea confruntării cu FCSB

Kiril Despodov e indisponibil pentru duelul din acest week-end al lui PAOK. Mijlocaşul bulgar are probleme medicale, cauzate de un virus, şi nu poate evolua, notează grecii de la gazzetta.gr. Rămâne de văzut dacă Despodov se va reface la timp, pentru duelul cu FCSB, de joi, 13 februarie.

Pe lângă Despodov, Răzvan Lucescu nu se va putea baza pe alţi patru jucători accidentaţi, care sunt de asemenea incerţi şi pentru duelul cu FCSB: Chalov, Zivkovic, Lovren şi Gomes.

La meciul cu OFI Crete nu vor fi disponibili nici Kamara, Kedziora şi Ozdoev, care sunt suspendaţi. La fel ca Despodov, şi Pavlenka a luat un virus şi este out din lotul lui PAOK, pentru duelul din această rundă.

Reclamă
Reclamă

Date fiind problemele uriaşe de lot ale lui PAOK, campioana Greciei a cerut ca meciul cu OFI Crete să fie amânat, pentru o dată ulterioră. Pentru a-şi completa lotul, Răzvan Lucescu l-a chemat de la echipa a doua pe Marios Tsaousis.

Răzvan Lucescu a făcut modificări în lotul lui PAOK înaintea dublei cu FCSB

Răzvan Lucescu a definitivat lista UEFA a celor de la PAOK Salonic pentru partea a doua a sezonului european. În play-off-ul pentru optimile Europa League, campioana Greciei o va întâlni pe FCSB.

După primele opt meciuri din grupa principală Europa League, Răzvan Lucescu a decis să îi scoată din lista UEFA pe mijlocaşul Sergio Pena şi pe fundaşul Mateus Wietska, potrivit gazzetta.gr. În schimb, antrenorul român i-a introdus pe mijlocaşii Dimitros Pelkas şi Soualiho Meite, dar şi pe atacantul Ally Samata.

Reclamă

Lotul lui PAOK Salonic pentru meciurile din Europa League

  • Lista A: Baba, Balomenos, Taison, Kamara, Otto, Chalov, Koley, Despodov, Kenjiora, Konstantelias, Kotarski, Meite, Mihailidis, Ozdoev, Pelkas, Samata, Sastre, Schwab, Shoretire, Brandon.
  • Lista B: Beleris, Hatsides, Filon, Gitersos, Goumas, Kalogiros, Kottas, Monastirlis, Nikolakoulis, Rumiantsev, Sinaia, Smyrlis, Schnautzner.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:35

Filipe Coelho, mesaj războinic înaintea meciului cu Dinamo: „Trebuie să dăm totul pentru a merge în finală”

20:30

Nu vrea să audă de FCSB! Un nume important refuză să lucreze cu Gigi Becali: “Nu suntem compatibili”. Ce sfat i-a dat

20:06

“Nu mai fac ca pe vremuri!” Gigi Becali schimbă abordarea la FCSB, după ce a fost refuzat de Charalambous: “Gata”

19:34

BREAKING NEWSChelsea l-a dat afară pe Liam Rosenior! Anunț „fulger” venit din Anglia

19:09

Elias Charalambous nu vine la FCSB! Cipriotul, răspuns clar pentru Gigi Becali

19:05

Ce tatuaj şi-a făcut David Popovici. Cum a apărut la Campionatele Naţionale de la Otopeni

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 De asta a ajuns Chivu un zeu la Inter! Răspunsul genial când a fost întrebat de scandările fanilor 4 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 5 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB 6 El este antrenorul care „ar face o bijuterie din FCSB”. Înlocuitorul lui Mirel Rădoi activează în Liga 1
Citește și