Închide meniul

Mirel Rădoi îi ţine pumnii FCSB-ului, la returul cu PAOK: „Ar fi benefic pentru noi să mai joace încă un meci”

Publicat: 18 februarie 2025, 14:40

Reclamă
Mirel Rădoi îi ţine pumnii FCSB-ului, la returul cu PAOK: „Ar fi benefic pentru noi să mai joace încă un meci

Mirel Rădoi, în timpul unui interviu/ AntenaSport

Mirel Rădoi îi ţine pumnii FCSB-ului, la returul cu PAOK. Antrenorul Universităţii Craiova speră ca fosta lui echipă să se califice în optimile Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a câştigat partida tur cu PAOK, scor 2-1, graţie golurilor marcate de Andrei Gheorghiţă şi Joyskim Dawa. Returul se va disputa joi, de la ora 19:45, pe Arena Naţională.

Mirel Rădoi îi ţine pumnii FCSB-ului, la returul cu PAOK

Mirel Rădoi şi-a făcut calculele şi a subliniat că FCSB ar putea evolua în optimi, în cazul în care trece de PAOK, chiar înaintea derby-ului cu Universitatea Craiova.

Antrenorul Universităţii Craiova a subliniat că ar fi benefic pentru echipa sa ca rivalii roş-albaştri să mai bifeze astfel un meci, înaintea confruntării cu oltenii.

„Dacă nu mă înşel, s-ar putea să fie exact înaintea de partida cu noi să fie următoarea etapă în Europa League. Pentru noi, cred că ar fi benefic să joace încă un meci la mijloc de săptămână.

Reclamă
Reclamă

Mult mai greu va fi meciul, presiunea mai mare e pe FCSB, nu pe PAOK. Până la ora partidei, condiţiile vor fi mult mai blânde şi starea gazonului va fi una bună”, a declarat Mirel Rădoi.

Cine va arbitra returul „de foc” dintre FCSB şi PAOK

UEFA a anunţat cine va arbitra duelul retur dintre FCSB şi PAOK, din play-off-ul pentru optimi din Europa League. Matei Jug, un arbitru din Slovenia, va fi la centru la duelul de joi de pe Arena Naţională.

UEFA l-a delegat pe Matei Jug la duelul dintre FCSB şi PAOK. Sloveanul a mai arbitrat un duel al echipei lui Răzvan Lucescu, în acest an.

Reclamă

Jug a mai fost la „centru” în duelul campioanei Greciei cu Slavia Praga, din penultima etapă a grupei Europa League, câştigat de trupa lui Răzvan Lucescu cu 2-0. Arbitrul a dictat un penalty pentru PAOK, în prima repriză, penalty transformat de Schwab. Ulterior, în repriza secundă, Konstantelias a marcat golul de 2-0.

Matei Jug va fi ajutat de asistenţii sloveni Matei Zunic şi Manuel Vidali. Al patrulea oficial va fi Mihael Antic, iar asistenţii video vor fi Dragoslav Peric şi Roberto Ponis.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și