Fost coleg cu Budescu, Gabi Enache, proaspăt despărțit de FCSB, nu-l vede pe acesta revenind la echipa lui Gigi Becali. Motivul este unul singur, nu ar avea unde sa joace.
Gabi Enache: "Budescu nu ar accepta să fie rezervă la FCSB"
Enache susține că nu din cauza valorii sale, ci din cauza faptului că FCSB are mulți jucători tineri, de valoare, pe aceeași poziție cu Budescu, pe care Becali vrea să-i vândă.
"Nu-l văd pe Budescu revenind la FCSB. Nu ar avea unde să joace. El preferă să evolueze în spatele vârfului, acolo se simte cel mai bine, iar la FCSB nu ar putea evolua acolo.
Nu din cauza valorii sale, ci datorită faptului că la FCSB sunt mulți jucători tineri, care evoluează acolo, și pe care Becali vrea să-i vândă. Nu cred că Budescu ar accepta să vină și să stea rezervă", a concluzionat Enache, într-un interviu pentru AntenaSport.
Gabi Enache îl vede pe Budescu revenind în România
Budescu a semnat un contract până în vară cu Damac, din Arabia Saudită, iar Enache nu-l vede stând prea mult pe acolo.
"A fost un transfer neașteptat. Mă bucur pentru el, cred că la vară va reveni în țară și va mai câștiga un campionat cu o echipă sau alta", a mai spus Enache la AntenaSport.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Constantin Budescu s-a transferat la Damac
- De ce crede un fost coechipier că Budescu nu ar avea loc la FCSB
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Ilie Dumitrescu a identificat marea problemă de la Rapid: “Un fenomen mai complex”. Cui i-a dat dreptate
- Bogdan Andone a comentat faza controversată din FC Argeș – Rapid și a transmis ce obiectiv și-a trasat pentru ultimul meci
- Costel Gâlcă şi-a anunţat plecarea de la Rapid: “Opinia mea nu prea a contat”. Mesaj dur către conducere
- Fază controversată în FC Argeş – Rapid 2-2! Un gol superb a fost anulat de VAR
- Alexandru Pașcanu, la pământ după 2-2 cu FC Argeș: „Nu știm să gestionăm eșecul”

































