George Câmpanu și Ștefan Vlădoiu au sunt fotbaliștii care au Covid-19. Amândoi tocmai au venit de la naționala de tineret a României. Vlădoiu a fost integralist în meciul cu Malta U21.
Sorin Cârțu, încrezător înaintea meciului cu Dinamo
"Sunt niște probleme. Până la urmă faptul că nu a fost în grupul nostru…am avut cât de cât șansă ca să nu fi dat și la ceilalți jucători. A venit de acolo de la lotul de tineret, acolo au fost niște cazuri de Covid-19. Trebuie să ne organizăm într-un fel, astea sunt situațiile", a declarat Sorin Cârțu pentru AS.ro.
Pentru olteni urmează chiar derby-ul cu Dinamo. Va fi un meci special pentru liderul Ligii 1.
"Cu Dinamo meciul e întotdeauna la altă categorie, indiferent de pozițiile ocupate în clasament. Întotdeauna e un meci special. Dinamo e într-o stare pasageră…are un lot foarte bun de jucători, cu mulți străini. Are nevoie de puțin timp ca să se omogenizeze și să se efectueze niște relații de joc, după care eu zic că va fi o forță", a mai transmis președintele Universității Craiova.
Dinamo – Craiova va fi duminică, de la ora 21:30, în format LIVE TEXT pe AS.ro.
- Doi jucători și o persoană din staff-ul Craiovei au Covid-19
- Mesajul transmis de Sorin Cârțu
- Dinamo - Universitatea Craiova, duminică, 21:30, LIVE TEXT pe AS.ro
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Austria – România 0-0. “Tricolorii” continuă drumul spre World Cup 2026. Ocazie mare ratată de gazde
- Momentul în care tricolorii au cântat cu patos imnul “Deşteaptă-te, române!” alături de 15.000 de fani!
- Gică Popescu a analizat primul 11 aliniat de Mircea Lucescu înainte de Austria – România
- “Cât de greu v-a fost să alegeţi primul 11?” Răspunsul lui Mircea Lucescu înainte de Austria – România!
- Mihai Stoica, mesaj dur pentru Florin Talpan! L-a atacat după decizia ÎCCJ, cu privire la palmaresul Stelei