Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Adrian Ropotan se teme pentru viitorul lui Dinamo. "Poate să vină şi Mourinho, jucătorii sunt demoralizaţi!" Care ar putea fi salvarea "câinilor"

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 martie 2021, 8:41

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | Adrian Ropotan se teme pentru viitorul lui Dinamo. "Poate să vină şi Mourinho, jucătorii sunt demoralizaţi!" Care ar putea fi salvarea "câinilor"

Adrian Ropotan, convins că nici Jose Mourinho nu o poate salva pe Dinamo

Mijlocaşul care a ajutat-o pe echipa din Ştefan cel Mare să câştige ultimul titlu, în sezonul 2006-2007, este convins că nici măcar Jose Mourinho nu ar putea să o ajute pe Dinamo să încheie seria de şapte meciuri la rând fără victorie, în campionat. Jerry Gane tocmai şi-a dat demisia după eşecul cu FC Argeş.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Ropotan: "Numai Pablo Cortacero ştie ce va continua la Dinamo"

"E neplăcut, în momentul de faţă ar putea să vină şi Jose Mourinho. E greu să pui nişte jucători care sunt total demoralizaţi pe linia de plutire, indiferent că suporterii încearcă să facă ceva. Când te gândeşti că ai semnat pe un salariu şi după aceea… ştiai că poate în spatele acestei oferte de la Dinamo aveai o ofertă mult mai bună, dar ai ales să vii la Dinamo pentru că erau nişte bani pentru România. 

Acum echipa nici nu mai are performanţe şi nici tu nu mai dai randament, nu ştii dacă mai poţi să prinzi ceva. Toată lumea plânge acum", a declarat Adrian Ropotan la AS.ro LIVE.

După luni de zile în care clubul a fost ţinut în viaţă de suporterii dinamovişti, Pablo Cortacero a anunţat că va reveni în România. Se va prezenta la Tribunalul Bucureşti, unde se va judeca procesul în urma căruia spaniolul speră să redevină președinte al CA la Dinamo.

"E dureros că vorbim despre o situaţie ca aceasta la Dinamo. Aşa se întâmplă când aduci nişte oameni de acest fel. Ce va continua Cortacero numai el ştie…normal, sunt bani de luat. 

Reclamă
Reclamă

Singura ieşire e să vină un nebun frumos, care să ţină cu Dinamo cu adevărat şi să investească foarte mulţi bani. Dinamo este un club care trebuie ţinut cu foarte mulţi bani. Nu poţi să plăteşti salarii de 1.000-2.000 de euro şi să vrei performanţă", a transmis fostul jucător al lui Dinamo.

Cortacero a specificat că nu are de gând să renunţe la pachetul de 73% de acţiuni pe care îl are la Dinamo.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:24
LIVE TEXTDinamo – FC Argeş 0-0. Miză uriaşă pentru play-off. Ultima şansă pentru FCSB
18:22
Zeljko Kopic, premiat înainte de Dinamo – FC Argeș. Borna impresionantă atinsă pe banca alb-roșiilor
18:11
Nota primită de Radu Drăguşin în Fulham – Tottenham! Fundaşul român a fost al doilea cel mai bun jucător de la Spurs
17:58
Fulham – Tottenham 2-1. Spurs pierd cu Drăgușin pe teren. Echipa românului, la patru puncte de retrogradare
17:38
Costel Gâlcă știe unde se va juca titlul din Liga 1: “Cu siguranță vor fi decisive”
17:24
Pep Guardiola, dezamăgit de fanii care au huiduit în pauza pentru jucătorii care ţin Ramadanul: “Care e problema?”
1 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club” 2 Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate 3 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 4 “Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua 5 Gigi Becali nu glumește! Amendă de 20.000 de euro și excludere din primul 11 înaintea meciului cu UTA 6 Surpriza lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia! Jucătorul pe care l-ar convoca în premieră la naţională
Citește și