Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | "Au început să-mi curgă lacrimile când am aflat". Marius Lăcătuș, marcat de dispariția lui Maradona. "A fost un om extraordinar"

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 decembrie 2020, 8:40

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | "Au început să-mi curgă lacrimile când am aflat". Marius Lăcătuș, marcat de dispariția lui Maradona. "A fost un om extraordinar"

Marius Lăcătuș, surprins de decesul lui Diego Maradona

"Fiara" din Ghencea s-a duelat cu starul argentinian atât la Mondialul din 1990, cât și atunci când îmbrăca tricoul celor de la Fiorentina și Real Oviedo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Lăcătuș: "Îmi pare rău că nu am acceptat invitația lui Diego Maradona"

Invitat la emisiunea AS.ro LIVE, Lăcătuș a recunoscut că a plâns în momentul în care a descoperit că Maradona a încetat din viață.

"Când am aflat, au început să-mi curgă lacrimile. Nu îmi venea să cred! Nu m-am întâlnit de multe ori în carieră cu el, dar de 2-3 ori am stat de vorbă cu el mi-am dat seama că este o persoană extraordinară. Era un om care aprecia tot ce se întâmpla în jurul lui.

Acest lucru mi l-a confirmat un jucător de la Oviedo, care l-a avut coechiper la Sevilla pe Maradona. A zis că, oriunde mergeau, el avea grijă de tot lotul", a declarat Marius Lăcătuș.

Reclamă
Reclamă

Legenda Stelei a rămas cu un regret. În sezonul 1992-1993, după un meci dintre Oviedo și Sevilla, nu a acceptat invitația lui Maradona de a cina împreună.

"Am jucat acasă la Oviedo cu ei, eram pe culoar. El a ieșit din vestiar după joc și a început să îmi cânte cum o făceau cei de la Fiorentina. Am stat 5 sau 10 minute de vorbă, m-a invitat să luăm masa împreună.

Am zis totuși să refuz, când am văzut ce se crease în jurul lui, cu toți băieții. Îmi pare rău că nu am mers pentru că sunt sigur că aveam ce povesti. Mi s-a părut un om extraordinar" și-a amintit fostul atacant al naționalei României în timpul emisiunii AS.ro LIVE.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:34
Edi Iordănescu, scrisoare deschisă după plecarea de la Legia: „O călătorie fascinantă și plină de intensitate”
17:28
VideoOrădenii au venit să îşi ia rămas bun de la Emeric Ienei. Gabi Balint, în lacrimi lângă sicriul fostului antrenor al Stelei
17:26
Marius Șumudică l-a făcut praf pe Ștefan Târnovanu după gafa din Basel – FCSB 3-1: „Greșeală impardonabilă”
17:00
Costel Gâlcă, vești proaste înaintea meciului cu FC Argeș: „Nu poate reveni”
16:55
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 7 noiembrie
16:51
Când își va afla România adversara de la barajul pentru World Cup 2026. FIFA a stabilit data tragerii la sorți
1 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 2 LIVE VIDEOSingura sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Braziliei e ACUM 3 Alimentele interzise în dieta lui Mircea Lucescu. Care este secretul longevităţii pentru selecţionerul României 4 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 5 Gigi Becali a luat decizia finală în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafa incredibilă din Basel – FCSB 3-1 6 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1
Citește și