EXCLUSIV AS.ro LIVE | Helmut Duckadam, dezvăluiri de senzaţie despre un blat făcut de Steaua cu U Cluj! Replică genială a lui Lăcătuş la pauza meciului

De Silviu Corneanu
Publicat: 11 ianuarie 2021, 13:08

Helmut Duckadam a fost invitatul lui Cătălin Oprişan în cadrul emisiunii AS.ro LIVE. "Eroul" de la Sevilla a povestit cum Steaua a făcut un blat cu U Cluj, iar Emeric Ienei l-a schimbat la pauza meciului pentru că nu lăsa niciun gol.

duckadam

AS.ro

Duckadam a fost schimbat cu Dumitru Stângaciu, iar acesta se bucura că va intra la pauza meciului, dar bucuria sa i-a fost stricată de Marius Lăcătuş.

Steaua conducea cu 2-0 la pauză, iar "Fiara" i-a transmis lui Stângaciu, în stilul caracteristic: "Ce te bucuri, bă, prostule, că trebuie să iei două goluri".

Helmut Duckadam, dezvăluiri de senzaţie la AS.ro LIVE

"Trebuia să ajutăm U Cluj să se salveze, noi eram campioni. Să le dăm un punct. Era o colaborarea, cum se mai făcea pe atunci. Avem o echipă prea bună. În minutul 15 era 2-0 pentru noi, la Cluj.

Începeau ăştia să se dea la o parte, Iovan cu Bumbescu, mă lăsau singur cu ei. Eram într-o vână. Nu le-am lăsat nimic. Ba dădeau în mine, dădeau în bară. 2-0 la pauză a fost rezultatul.

La pauză, nea Imi nu avea ce să facă şi a zis că-l bagă pe Stângaciu. Ieşe el la încălzire, simpatic acolo. Era concentrat acolo şi trece pe lângă Lăcătuş, la care Lăcătuş: ce te bucuri, bă, prostule, trebuie să iei două goluri (n.r. – râde :)) ). Lăcătuş era unic", a dezvăluit Duckadam la AS.ro LIVE.

VIDEO cu declaraţiile lui Helmut Duckadam

22
23:23
Kylian Mbappe, promisiune fabuloasă pentru Real Madrid: „O să fiu fanul lor în finala UEFA Champions League!”
22
23:22
FCSB – CFR Cluj 3-1 | Roş-albaştrii, victorie de moral! Octavian Popescu şi Adrian Şut au răpus campioana României cu execuţii superbe
22
23:12
VIDEOOleksandr Zinchenko a pus steagul Ucrainei pe trofeul Premier League și a plâns! ”Sunt atât de mândru că sunt ucrainean”
22
23:12
Pep Guardiola, discurs fabulos după ce a făcut-o campioană pe Manchester City. „Cum ați reușit remontada?”. A răspuns cu gluma anului!
22
23:02
Dinamo vrea să fie „Manchester City de România”! Mesajul postat de PCH după finalul nebun din Premier League + Planul suporterilor
22
22:46
Mesajul lui Jurgen Klopp, după ce Liverpool a pierdut in-extremis titlul: „Am spus-o mereu și o spun și acum!”
22
22:28
VIDEOZlatan Ibrahimovic a sărbătorit titlul câștigat cu Milan ”like a boss”, cu trabucul în gură și cu șampania în mână
22
22:15
FCSB – CFR Cluj | Dan Petrescu, înjurat de ultraşii roş-albaştrilor, după ce a scandat împotriva echipei lui Gigi Becali la petrecerea de titlu
22
22:10
Jordan Henderson, prima reacție după ce Liverpool a pierdut titlul în fața lui Manchester City: „Băieții au dat totul!”
22
21:50
VIDEOMario Balotelli a marcat golul anului! ”Manita” incredibilă pentru italian, în Turcia

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

Nicolae Constantin, pe banca tehnică, în timpul unui meci pentru Petrolul
Fotbal intern • 0:25
AS.ro LIVE | Nicolae Constantin, invitatul lui Cătălin Oprişan, de la 10:30. Dezvăluirile antrenorului care a promovat Petrolul Ploieşti în Liga 1