EXCLUSIV AS.ro LIVE | Helmut Duckadam, dezvăluiri de senzaţie despre un blat făcut de Steaua cu U Cluj! Replică genială a lui Lăcătuş la pauza meciului

Silviu Corneanu Publicat: 11 ianuarie 2021, 13:08

AS.ro

Helmut Duckadam a fost invitat la emisiunea AS.ro LIVE

Duckadam a fost schimbat cu Dumitru Stângaciu, iar acesta se bucura că va intra la pauza meciului, dar bucuria sa i-a fost stricată de Marius Lăcătuş.

Steaua conducea cu 2-0 la pauză, iar "Fiara" i-a transmis lui Stângaciu, în stilul caracteristic: "Ce te bucuri, bă, prostule, că trebuie să iei două goluri".

• Răzvan Raţ va fi mâine invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE, de la 10:30

Helmut Duckadam, dezvăluiri de senzaţie la AS.ro LIVE

"Trebuia să ajutăm U Cluj să se salveze, noi eram campioni. Să le dăm un punct. Era o colaborarea, cum se mai făcea pe atunci. Avem o echipă prea bună. În minutul 15 era 2-0 pentru noi, la Cluj.

Începeau ăştia să se dea la o parte, Iovan cu Bumbescu, mă lăsau singur cu ei. Eram într-o vână. Nu le-am lăsat nimic. Ba dădeau în mine, dădeau în bară. 2-0 la pauză a fost rezultatul.

La pauză, nea Imi nu avea ce să facă şi a zis că-l bagă pe Stângaciu. Ieşe el la încălzire, simpatic acolo. Era concentrat acolo şi trece pe lângă Lăcătuş, la care Lăcătuş: ce te bucuri, bă, prostule, trebuie să iei două goluri (n.r. – râde :)) ). Lăcătuş era unic", a dezvăluit Duckadam la AS.ro LIVE.

VIDEO cu declaraţiile lui Helmut Duckadam

Ce rezultat va obţine FCSB cu RFS?

Adrian Mititelu, sfătuit de Florin Talpan în procesul cu FRF, care are o miză de 300 de milioane de euro!

22:28

Lothar Matthaus, verdict despre cursa pentru Balonul de Aur. L-a clasat pe Vinicius doar pe locul 3. Pe cine vede drept favorit

22:04

O nouă accidentare la FCSB! Jucătorul, OUT până în iarnă! Mihai Stoica a dat toate detaliile: „L-au văzut doi specialiști!”

21:26

U BT Cluj – Olimpija Ljubljana 86-93. Campioana, debut cu stângul în BKT EuroCup. Alex Chipciu a aruncat prima minge

1 „Am înţeles că jumătate de bilete erau false!” Adrian Mihalcea, acuzaţii incredibile după Unirea Slobozia – Rapid 1-2 2 Marca a anunţat câştigătorul Balonului de Aur 2024: „Parisul şi Sena îl aşteaptă” 3 FotoIanis Hagi, „dublă” şi pasă de gol pentru Rangers B! Fiul lui Gică Hagi a adus victoria echipei sale 4 McLaren, lovitură de proporţii pentru Red Bull. Transferul a fost anunţat oficial 5 UPDATESteaua, neprogramată la meciurile din Liga 2! Anunţul oficial făcut de Federaţia Română de Fotbal! Reacţia „militarilor” 6 VideoAntrenorul care l-a crescut pe Radu Drăguşin a dezvăluit de ce fundaşul lui Tottenham a refuzat FCSB