EXCLUSIV AS.ro LIVE | România, tărâm de vis pentru jucătorii portughezi :)! De ce aleg să rămână în țara noastră + Cum l-a "ajutat" Gigi Becali pe Geraldo Alves să-şi cucerească soţia

Antena Sport Publicat: 1 mai 2021, 12:18

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | România, tărâm de vis pentru jucătorii portughezi :)! De ce aleg să rămână în țara noastră + Cum l-a "ajutat" Gigi Becali pe Geraldo Alves să-şi cucerească soţia

Geraldo Alves a fost invitat la AS.ro LIVE

Invitat la AS.ro LIVE, Geraldo a povestit cum și-a cunoscut soția și de ce a decis să rămână în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cu soția m-am cunoscut prin niște prieteni. Știa că sunt fotbalist, vedea pe la televizor că domnul Becali vorbea mereu de mine. Am văzut că este o fată inteligentă, era la facultatea de drept, m-am îndrăgostit și asta a fost. 

Am dus-o la plajă la mine. Cunoaște toată Portugalia. M-am gândit de multe ori să mă întorc, dar fetița se simte mai bine aici. Și pentru soție este mai bine. Am multe afaceri aici, îmi este bine”, a povestit Geraldo la AS.ro LIVE.

Geraldo Alves, atras de România

Geraldo Alves se gândește să își ia și cetățenia română și vrea să se apuce de antrenat copii.

Reclamă
Reclamă

Aici ai de toate: atmosferă, oportunități, limbă, restaurante, parcuri. Există multe condiții de a face business, asta te atrage.

Eu sunt plecat din Portugalia de vreo 15 ani, iar importanța mea în fotbalul portughez nu este aceeași ca în fotbalul românesc. Cred că aici pot ajuta cu mai multe lucruri decât în Portugalia”, susține Geraldo.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:30

Barcelona, un nou asalt pentru Marcus Rashford! Răspunsul oferit de Manchester United

17:28

Insulte rasiste către Ibrahima Konate! Liverpool, reacţie oficială

17:20

Ronnie O’Sullivan, după ce a scris istorie cu un break de 153: “Am vrut să fiu primul”

17:17

FCSB – UTA Arad LIVE TEXT (19:00) Rădoi caută prima victorie. Echipele de start

17:09

Hakan Calhanoglu, gata să revină pe teren la Inter înainte de Turcia – România. Decizia lui Cristi Chivu

17:05

EXCLUSIVEdi Iordănescu, exploziv înainte de Turcia – România! ”Să știe că-i putem răni!” Ce spune de o revenire pe banca României

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și