Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Tata îl ducea pe Giulești, el trăgea în Ghencea! Miță, de la Bere Gratis, stelist de mic. Cine a fost idolul său

Antena Sport Publicat: 24 aprilie 2021, 8:13

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | Tata îl ducea pe Giulești, el trăgea în Ghencea! Miță, de la Bere Gratis, stelist de mic. Cine a fost idolul său

Miță, de la Bere Gratis, a fost invitat la AS.ro LIVE

Mihai Georgescu și-a amintit care a fost primul meci pe Ghencea. Se întâmpla prin 93, când Lăcătuș a revenit de din Spania.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nu mai știu primul meci pe Ghencea. Cred că prin 93, la un meci cu Clujul, era Lăcătuș, se întorsese de la Oviedo, era și Ilie Dumitrescu în echipă atunci. Ce fotbal era. 

Eu țineam cu Steaua de mic, dar mergeam cu tata și pe Giulești. Când eram copil, tata mă ducea în Giulești, am fost la meciurile din cupele europene”, a declarat Miță, de la Bere Gratis, la AS.ro LIVE.

Gică Hagi, idolul lui Miță, de la Bere Gratis

Solistul de la Bere Gratis a dezvăluit la AS.ro LIVE că idolul său a fost Gică Hagi și avea numărul 10 pe spate, când juca fotbal cu prietenii de la bloc.

Reclamă
Reclamă

Eu am copilărit la Sala Palatului, eram de mult cu sportul și pe iarba aia de acolo jucam fotbal, vorbesc pe timpul lui Ceaușescu, jucam unii îmbrăcați, alții dezbrăcați.

Dacă puneai pe spate 7, era clar că ești Lăcătuș, dacă puneai 10, era clar că ești Hagi. Eu eram Hagi. Idolul meu a fost Hagi”, susține Miță.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe
0:13
Liviu Ciobotariu îşi decide la noapte viitorul, după Petrolul – Dinamo 0-3: “Răbdarea nu e aliatul meu”
23:53 15 sept.
Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă, după 3-0 cu Petrolul: „Va trebui să înțelegem”
23:29 15 sept.
Cătălin Cîrjan, în culmea fericirii după ce a marcat cu Petrolul: „Muncesc foarte mult în fiecare zi”
23:21 15 sept.
Alexandru Musi a anunţat obiectivul lui Dinamo, după 3-0 cu Petrolul: “Cu siguranţă ne putem bate la titlu”
22:56 15 sept.
Petrolul – Dinamo 0-3. “Câinii” revin pe podium după a cincea victorie a sezonului
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 4 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 5 Ilie Dumitrescu l-a contrazis în direct pe Gigi Becali, în plină criză la FCSB: “Sunt 100% convins de asta” 6 Gigi Becali pregăteşte schimbări radicale în primul 11 al FCSB-ului. Titularii care sunt OUT: “Altă formulă”
Citește și