Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | ”Venea cu sacoșa cu bani!” Marius Pena, povești fabuloase din Azerbaidjan: ”Și-a dat jos sacoul și avea pistolul la brâu!”

Silviu Corneanu Publicat: 18 mai 2021, 15:21

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | ”Venea cu sacoșa cu bani!” Marius Pena, povești fabuloase din Azerbaidjan: ”Și-a dat jos sacoul și avea pistolul la brâu!”

Marius Pena a fost invitat la AS.ro LIVE

Înainte de a accepta să meargă în Azerbadijan, Pena s-a informat despre Baku de la Marian Aliuță.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Omul era director sportiv la club. El nu are nicio treabă cu fotbalul, îl mușcă mingea de nas. El a zis că joacă cu Pena în echipă, la FIFA, înscriu multe goluri, și s-a dus la președinte și i-a zis să mă ia. Pare un banc, dar nu e.

A contat părerea lui. M-am uitat pe hartă să văd unde este. L-am sunat pe Aliuță, care mai fusese, mi-a zis că e ok la Baku. Era un antrenor sârb, încercau să aducă mult din Europa”, a povestit Pena la AS.ro LIVE.

Marius Pena, povești fabuloase din Azerbaidjan

Marius Pena a povestit cum președintele clubului umbla cu pistolul la el, iar după o semifinală pierdută a ținut o ședință în vestiar și i-a certat pe toți, de la antrenor la jucători.

Am jucat în Cupă, aveam prime foarte mari. Am câștigat acasă, dar am pierdut calificarea la ei. A doua zi ne-a ținut președintele o ședință. Când și-a dat jos sacoul avea pistolul la brâu. Am zis că gata, ne ia ăsta acum pe toți :).

Reclamă
Reclamă

Îl certa pe antrenor, ne-a luat pe toți la rând. Mie mi a zis că de ce nu am intrat în careu, că el vorbise să fie penalty. Era nervos rău, mai avea și pistolul la brâu”, a mai spus Pena la AS.ro LIVE.

Marius Pena primea banii cu sacoșa în Azerbaidjan

Marius Pena, povești fabuloase din Azerbaidjan. Fostul atacant susține că patronul de acolo, care era și sponsorul principal al celor de la Atletico Madrid, le dădea banii cu sacoșa.

Patronul de la noi, fratele președintelui, a fost acționar la Atletico. Au avut și un meci acolo. Au primit niște cadouri foarte frumoase. Dădeau 30 de milioane de euro doar ca să apară numele la ei acolo. În Baku era foarte ok, dar în rest era trist.

Reclamă

La un meci ne-a dat primă câte 5.000 de dolari, chiar dacă am pierdut, pentru că ne-a furat arbitru. Venea cu ei în plăsuță, frumos. Erau puși în teancuri, nu mai stătea să-i numere”, a dezvăluit Marius Pena.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:43
Presa internaţională, şocată de ce se poate întâmpla în grupa României: “Poveste demnă de un scenariu de film”
23:41
Germania și Belgia, victorii la pas în preliminariile CM 2026. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele
23:30
Motivul pentru care Lionel Messi este urmărit penal în Spania!
22:34
“Mircea, nu renunța!” Legendarul Emeric Ienei îl vrea pe Lucescu selecţioner la Mondial
22:20
VIDEORomânia – Luxemburg 3-1. Calificare în optimi la CE Echipe Seniori pentru naţionalele feminine şi masculine
22:16
VideoJurnal Antena Sport | David Cristofor prinde viteză
1 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 2 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus” 3 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 4 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 5 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 6 EXCLUSIVMircea Lucescu, anunţ despre plecarea de la naţională după victoria uriaşă cu Austria: “Las pe altcineva”
Citește și