Închide meniul

EXCLUSIV | Botoşani scapă de deplasarea în Kazahstan! "Suntem interzişi acolo". Unde s-ar putea juca meciul cu Ordabasy

Silviu Corneanu Publicat: 10 august 2020, 12:02

Comentarii
EXCLUSIV | Botoşani scapă de deplasarea în Kazahstan! "Suntem interzişi acolo". Unde s-ar putea juca meciul cu Ordabasy

Marius Croitoru este antrenorul celor de la Botoşani

Valeriu Iftime aşteaptă ca echipa din Kazahstan să vină cu o propunere privind locul în care s-ar putea juca partida şi susţine că meciul ar putea avea loc în Ungaria. Patronul celor de la Botoşani consideră că echipa sa este favorită în duelul pentru turul doi preliminar din Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Valeriu Iftime: "Mi se pare o tragere norocoasă" 

"Adversarul pare accesibil, după nume. E ok. Mi se pare o tragere bună, norocoasă. Eram favoriţi cu oricine. Nu-i cunoaştem. Se pare că nu putem intra în Kazahstan, cu protocalele medicale, suntem interzişi acolo.

Trebui să caute o altă ţară. Aşteptăm propunerea lor. Parcă văd că jucăm în Ungaria. Ar fi mai bine pentru noi din punct de vedere al deplasării. Nu cred că vom câştiga la masa verde. Trebuie să propună o altă locaţie. Oricum adversarul este accesibil", a reacţionat Iftime pentru AntenaSport.

Partida se va disputa pe data de 27 august, într-o singură manşă. În cazul în care meciurile se vor termina la egalitate după 90 de minute, vor fi prelungiri şi penalty-uri, dacă va fi cazul.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:41
VIDEOMinnesota Wild, victorie clară cu Edmonton Oilers, live în AntenaPLAY. Cea mai în formă echipă din NHL a făcut show
0:29
Estrela Amadora – Moreirense 0-0. Ianis Stoica a evoluat o repriză pentru gazde
23:39 20 dec.
“CFR Cluj aşteaptă oferta lui Celtic” Scoţienii au anunţat care e preţul lui Louis Munteanu!
23:29 20 dec.
Jucătorul lui Dinamo, „distrus” după eșecul cu UTA: „Chiar nu știu ce joacă, sincer vă spun”
22:57 20 dec.
Andrei Nicolescu nu i-a menajat pe “câini”: “Am încheiat anul prost, am arătat rău”! Anunţul despre transferuri
22:48 20 dec.
Valentin Costache a marcat împotriva lui Dinamo și a recunoscut: „Să nu se supere pe mine. Încă simt ceva pentru ei”
1 FCSB a renunţat la el, acum Rapid îl transferă! Fundaşul de naţională, gata să-şi dea acordul 2 Pensia pe care Gigi Becali o primeşte de la statul român. “Ce-mi dați, bă, atâția bani?” 3 Transfer de la Universitatea Craiova la AEK Atena? Cu ce jucător a discutat patronul grecilor 4 Răspunsul lui Denis Drăguş la oferta FCSB. Anunţ surpriză din Turcia 5 George Pușcaș cere un salariu “stelar” ca să vină la Dinamo. Pretenții imense pentru nivelul Ligii 1 6 Cel mai scump jucător al lui Mihai Rotaru, lăsat să plece! Ce a decis patronul Universităţii Craiova
Citește și