Video

EXCLUSIV | Cosmin Contra se află în carantină la Madrid: "Mă simt ca în cantonament!" Mesaj pentru Rădoi

Antena Sport Publicat: 5 aprilie 2020, 19:00

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fostul selecţioner al României are puterea să glumească. Spune că se simte ca în cantonament în carantina impusă de autorităţile din Spania.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Suntem în cantonament cu familia, se poate spune aşa. Nu e uşor, pentru că stăm de trei săptămâni şi intrăm în a patra săptămână de carantină. Trebuie să fim responsabili, pentru că toată lumea trebuie să ajute autorităţile să trecem peste perioada asta. Din punctul meu de vedere, în ianuarie ar fi trebuit luate aceste măsuri şi probabil nu am fi ajuns aici", a spus Cosmin Contra în exlusivitate pentru Antena Sport.

Cosmin Contra, mesaj pentru Mirel Rădoi

Cosmin Contra crede că este în avantajul României faptul că barajul cu Islanda s-a amânat pentru luna septembrie. Contra a fost înlocuit pe banca naţionalei chiar de actualul selecţioner, Mirel Rădoi, căruia îi transmite că are încredere în el. Iniţial, Islanda – România trebuia să se joace pe 26 martie. 

"Indiferent când se joacă acest meci de baraj, am mare încredere în jucători şi în noul staff că vor face treabă. Probabil e mai bine (n.r. – că s-a amânat partida) şi că la începutul lui septembrie nu va fi terenul la fel de greu cum ar fi fost acum, e clar asta. Dar acum depinde şi de momentul când se va relua fotbalul, dacă va fi o pauză foarte mare, cât timp au nevoie jucătorii ca să fie în formă", a mai spus Contra. 

Cosmin Contra aşteaptă oferte după pandemie

Fostul selecţioner îşi doreşte ca pandemia de coronavirus să treacă mai repede pentru a reveni în fotbal. În Spania, este stare de urgenţă până pe 26 aprilie. 

Reclamă
Reclamă

"Să se reia fotbalul, pentru că dacă nu se reia fotbalul, e clar că nu poţi avea oferte. De acolo vom vedea ce se întâmplă", a mai spus fostul selecţioner. 
 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:08

Lovitură cruntă pentru Dinamo! Cât lipsește George Pușcaș după ce a fost operat

21:07

„Are fițe, dar nu e ușor”. Anderson Ceara, avertizat după transferul la FCSB: „Are concurență”

21:00

Eroii Campionatului Mondial | “Arată-i lumii că ești mai bun decât Messi”. Povestea lui Mario Gotze

20:41

VideoJurnal Antena Sport | Joacă tare la fileu

20:38

VideoJurnal Antena Sport | Adio, Dinamo

20:33

VideoJurnal Antena Sport | Au scos trofeele la plimbare

1 EXCLUSIVInternaţionalul român, pe lista lui Dinamo! Concurenţă importantă pentru transfer, chiar din Liga 1 2 E oficial. Nou antrenor la CFR Cluj. Neluțu Varga: “Sper să fie o lovitură pentru noi” 3 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 4 Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale 5 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB 6 Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare”
Citește și