Dan Petrescu i-a refuzat pe arabi şi are telefonul deschis pentru Liga 1. Şi pentru Becali, dacă îl vrea la FCSB.
Dezvăluirile lui Dan Petrescu. “Gigi Becali şi Meme Stoica au stat 10 ore la mine acasă”
“Orice ofertă bună, nu orice ofertă, cu un proiect, nu neapărat numai bani, să vrea victoria şi să vrea să câştige ceva, eu sunt interesat. Nu contează ţara”, a spus Petrescu pentru AntenaSport.
În trecut, Petrescu a refuzat-o de două ori pe FCSB.
“Au stat vreo 10 ore la mine acasă Gigi Becali şi Meme Stoica să mă convingă. Le-am zis: ‘Trebuie să veniţi când sunt bine'”, a dezvăluit fostul antrenor al lui CFR Cluj.
Dan Petrescu merge la Euro 2020
Pentru că tot e liber, Petrescu merge la meciurile de la Euro pe Arena Naţională. El va fi pe stadion la duelul dintre Ucraina şi Macedonia de Nord.
La fel ca prietenii Gică Popescu şi Hagi, nu va sta pe locurile oferite de Federaţie. “Şi eu o să mă duc la meci şi o să stau unde am bilet. L-am primit de la cineva”, a spus fostul jucător din Generaţia de Aur.
Petrescu pune presiune pe Marius Şumudică
Petrescu stă cu ochii şi pe fosta sa echipă. Calificarea în grupele Champions League nu i se pare imposibilă, deşi CFR Cluj va începe încă din primul tur preliminar. “Bursucul” pariază pe echipa din Gruia pentru câştigarea celui de-al cincilea titlu la rând!
“Şanse există. Sunt mai mici, dar există, pentru că acum CFR are alt coeficient şi altă experienţă în cupele europene. (…) Nu cred că cineva poate să oprească superioritatea celor de la CFR, dacă nu investeşte bani”, este convins Dan Petrescu.
Petrescu se bucură că nu a fost uitat de cei de la Cluj.
“-Tricoul de campion de la CFR a ajuns la dumneavoastră?
-Da, din fericire, da!”, a mai spus Dan Petrescu.
- Dan Petrescu, mesaj pentru Gigi Becali
- Ce i-a transmis lui Marius Şumudică
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB a plecat în Antalya. Ce s-a întâmplat când Tavi Popescu l-a văzut pe Mihai Stoica, după “atacul” oficialului
- Trei milioane de euro pentru starul Rapidului! De unde vine oferta
- “E indispensabil” Daniele De Rossi i-a transmis lui Dan Şucu ce jucător nu trebuie să plece de la Genoa în iarnă
- Suma oferită de Rapid în schimbul lui Marinos Tzionis! Ce mai include propunerea giuleștenilor
- Adversara FCSB-ului din Europa League, ofertă de 27 de milioane de euro. Se luptă cu echipe din Premier League
































