EXCLUSIV | Dumitru Dragomir este sigur că se ştie deja câştigătoarea Ligii 1. "S-a decis în minutul 93! Erau campioni, dar au pierdut titlul!"

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 4 mai 2021, 18:54
Actualizat: 22 iunie 2022, 14:40

Dumitru Dragomir asigură că CFR Cluj nu are cum să mai piardă titlul după ce a reuşit să o egaleze in extremis pe FCSB, în minutul 90+3 al derby-ului din etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 1.

Dumitru Dragomir

AS.ro

Fostul preşedinte al Ligii este convins că ardelenii vor deveni campioni ai României pentru al patrulea an la rând. Reuşita lui Andrei Burcă l-a făcut pe Dragomir să îi transmită un mesaj categoric lui Gigi Becali.

Dumitru Dragomir: „CFR Cluj va câştiga din nou campionatul”

O să îi coste acest gol. Pot să piardă campionatul cu ăsta! Erau campioni cei de la FCSB dar, asta e, aşa e la fotbal. În opinia mea, aseară au pierdut titlul. Eu cred că CFR Cluj o să ia campionatul„, a declarat Dumitru Dragomir pentru AS.ro.

Fostul conducător al fotbalului românesc crede că fanii roş-albaştrilor nu au de ce să îl conteste pe Andrei Vlad pentru golul încasat de la CFR Cluj.

A luat-o mingea razna la un metru de el, ce să facă? Orice reflexe avea, nu putea să intervină„, a reacţionat Dragomir.

Arbitrajul îl nemulţumeşte pe Dumitru Dragomir. Acesta nu înţelege erorile grave care apar la meciurile din Liga 1.

Sunt multe greşeli de arbitraj, extraordinar de multe! Nu ştiu din ce cauză. Parcă pe timpul meu nu erau aşa de multe ca acum„, a fost semnalul de alarmă tras de Dumitru Dragomir.

Gafă uriaşă făcută de Radu Petrescu în FCSB – CFR Cluj 1-1

A fost scandal în toată regula la Giurgiu. Tabăra CFR-ului, în frunte cu Edi Iordănescu, a răbufnit după ce Radu Petrescu nu a acordat un penalty clar ardelenilor.

Campionii en-titre au fost privaţi de o lovitură clară de la 11 metri în ultimele minute ale derby-ului cu FCSB. Faza s-a petrecut în minutul 80. Adrian Șut l-a faultat în careu pe Ciprian Deac, dar „centralul” a dat fault în atac.

Edi Iordănescu a reacţionat vehement şi a contestat în termeni duri decizia lui Radu Petrescu.

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

2
iul.
23:12
Ce a spus Toni Petrea după „recitalul” din Zimbru – FCSB 1-6: „Asta mă interesează!”
2
iul.
22:36
Ianis Stoica a dat „din casă” după Zimbru Chișinău – FCSB 1-6: „Mi-au spus să iau numărul 9 pentru că sunt viitorul atacant al echipei”
2
iul.
22:15
Roland Dedius Stănescu, fost fotbalist la Petrolul și FC Argeș, s-a aruncat în gol de la etajul patru. Tragedie în fotbalul românesc
2
iul.
21:47
Joyskim Dawa, la primul gol pentru FCSB! Fundașul adus de Gigi Becali de la FC Botoșani a înscris în amicalul cu Zimbru Chișinău
2
iul.
21:43
Zimbru Chişinău – FCSB 1-6. Roș-albaștrii au „încheiat setul” în Moldova! 6 marcatori diferiți pentru vicecampioană
2
iul.
21:35
VideoGest de mare campion! Ce surpriza le-a oferit Mihai Leu fraților pe care i-a accidentat la raliul de la Târgu Mureș
2
iul.
21:05
Ionuț Chirilă, discurs manifest după ce a fost ignorat de Dinamo: „Am construit Barcelona României! Ce trebuie să mai fac?”
2
iul.
20:59
Florinel Coman a marcat primul său gol după un an, în amicalul Zimbru Chișinău – FCSB!
2
iul.
20:40
David Popovici, într-o ipostază neașteptată. Cum a fost surprins campionul mondial de doar 17 ani
2
iul.
20:31
Simona Halep – Paula Badosa, în optimile Wimbledon 2022! Campioana noastră a câștigat singurul meci direct. Ce a spus iberica înaintea duelului
Toni Petrea
Superliga • 8:50
Motivul pentru care Toni Petrea a rămas la FCSB. Ce spune despre relaţia cu Gigi Becali: „Probabil nu mai continuam”
Florinel Coman, într-un antrenament pentru FCSB
Superliga • 2 iul., 23:33
Florinel Coman anunță supremația FCSB-ului: „Trebuie să câștigăm orice meci!” Declarații tari ale lui „Mbappe de România”
Florinel Coman, în timpul unui meci disputat de FCSB
Fotbal • 2 iul., 23:15
Florinel Coman, în centrul atenției la meciul Zimbru – FCSB 1-6! Întregul stadion i-a scandat numele. Ce s-a întâmplat la pauză