Închide meniul

EXCLUSIV | "FCSB e o forţă! Seamănă cu echipa cu care Reghecampf a câştigat titlul!". Duckadam anunţă HEGEMONIA. Cum poate Becali să tranşeze lupta din Liga 1

Iulian Focșăneanu Publicat: 16 ianuarie 2021, 20:31

Comentarii
EXCLUSIV | "FCSB e o forţă! Seamănă cu echipa cu care Reghecampf a câştigat titlul!". Duckadam anunţă HEGEMONIA. Cum poate Becali să tranşeze lupta din Liga 1

Helmut Duckadam are încredere că FCSB va fi campioana României

Helmut Duckadam este încântat de modul în care a început FCSB anul 2021. Trupa lui Toni Petrea s-a impus cu 3-0 în disputa cu Astra şi poate ridica, la finalul sezonului, trofeul aşteptat de fani de şase ani. Fostul secund al lui Laurenţiu Reghecampf pare să fie capabil să îşi egaleze "maestrul".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Helmut Duckadam: "FCSB are prima şansă la titlu"

Portarul de legendă al roş-albaştrilor speră ca "perlele" lui Becali să nu plece pe ultima sută de metri. Dacă nu se transferă pe milioanele de euro cerute, Man şi "Mbappe" Coman au şansa să fie în premieră campioni cu FCSB.

"FCSB e o forţă. Eu cred că această echipă se poate compara cu echipa care a câştigat ultima dată campionatul, cu Reghecampf. Am văzut o echipă a FCSB-ului care face pressing şi în minutul 91, deci sunt foarte bine pregătiţi fizic. Eu cred că dacă mai îmbunătăţesc un pic jocul, nu au adversară în campionat.

E o echipă cu jucători foarte buni şi tineri. Cred că, dacă lotul rămâne împreună încă un an sau doi, va face surprize frumoase în Europa. Dacă nu pleacă nimeni, atunci cred că vom avea din nou şanse să urcăm în Europa pe o poziţie cât mai bună", a declarat Helmut Duckadam în exclusivitate pentru AS.ro.

Duckadam este sigur că CFR Cluj şi Universitatea Craiova au nevoie de o minune pentru a mai putea urca pe primul loc.

Reclamă
Reclamă

"FCSB e favorită la titlu. E pe primul loc, are o diferenţă de trei puncte, jocul arată bine, iar jucătorii par să fi trecut de acele probleme pe care le-au avut cu Covid-19. Dacă nu intervine nimic, FCSB are prima şansă la titlu", a asigurat Duckadam.

Pentru jucătorii lui Toni Petrea urmează disputa cu Viitorul, de la Ovidiu. În ultimele 11 etape au fost învinşi numai de CFR Cluj.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:13
Ilie Dumitrescu, radiografie asupra luptei la play-off: „Pentru mine e altă competiție”
15:57
Tatăl lui Louis Munteanu a dat cărţile pe faţă despre negocierile cu Gigi Becali. Motivul pentru care a picat transferul la FCSB
15:43
Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
15:16
Mario Tudose, dorit în Bundesliga! Preţul de transfer
14:56
Daniel Pancu a obţinut Licenţa Pro, la o zi după Universitatea Craiova – CFR Cluj. Postarea făcută de antrenor
13:48
Probleme pentru Cristi Chivu înainte de Inter – Liverpool. Titularul care ar putea rata partida din Champions League
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9 5 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 6 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun”
Citește și