Închide meniul

EXCLUSIV | "I-am admirat pe fanii lui Dinamo şi după coregrafia din meciul cu City". Duckadam, mesaj categoric pentru DDB: "Ei vă pot băga în faliment!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 ianuarie 2021, 9:36

Comentarii
EXCLUSIV | "I-am admirat pe fanii lui Dinamo şi după coregrafia din meciul cu City". Duckadam, mesaj categoric pentru DDB: "Ei vă pot băga în faliment!"

Helmut Duckadam se teme că Dinamo ar putea intra în faliment

Legenda roş-albaştrilor a recunoscut că i-a admirat pe "câini" şi pentru farsa din meciul cu Manchester City, din UEFA Champions League. În 2016, suporterii lui FCSB au fost păcăliţi să afişeze o coregrafie "Doar Dinamo Bucureşti", care a făcut înconjurul lumii.  

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Helmut Duckadam: "Jucătorii o pot băga pe Dinamo în faliment"

Dinamo are mari probleme cu banii după ce Pablo Cortacero a preluat pachetul majoritar de acţiuni de la Ionuţ Negoiţă. Duckadam nu crede că suporterii-acţionari sunt capabili să susţină financiar gruparea din Ştefan cel Mare, în cazul în care îl înlătură pe spaniol. 

"Fanii lui Dinamo m-au impresionat întotdeauna, eu i-am admirat şi când au făcut lucurile alea cu Manchester City. Chiar şi atunci le-am admirat inteligenţa.

Ei singuri nu o să poată să ţină clubul. Au adunat foarte mulţi bani la început, dar acum nu mai reuşesc să adune aceşti bani. Nu au cum sa tina un club, cel puţin nu de nivelul la care este Dinamo", a declarat Helmut Duckadam în exclusivitate pentru AS.ro.

DDB poartă negocieri cu Diego Fabbrini pentru a-l convinge să rămână la Dinamo. Fanii sunt în discuţii şi cu alţi fotbalişti pentru a nu pleca, chiar dacă aceştia încă nu au primit vreun ban de la spanioli.

Reclamă
Reclamă

"Este prea puţin, trebuie sa convingi datoriile de la ANAF, restul datoriilor care sunt imense. Dacă îţi vin doi jucători, cum a fost portarul de 37 de ani care îşi cere drepturile şi trebuie să îi dai 500.000 euro, te pot băga în faliment într-un an sau doi!", a fost semnalul de alarmă tras de Duckadam.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:26 15 feb.
Ce s-a întâmplat pe teren, după Inter – Juventus 3-2. Cristi Chivu, în prim plan
0:25 15 feb.
VIDEOLuciano Spalleti și Chiellini au explodat, după Inter – Juventus 3-2. Război pe tunelul spre vestiare cu arbitrul
0:03 15 feb.
Imaginile bucuriei! Cristi Chivu nu s-a mai abținut, după golul care a decis „thriller-ul” cu Juventus
23:55
Real Madrid – Real Sociedad 4-1. „Los blancos” urcă pe locul 1 în La Liga
23:41
Inter – Juventus 3-2. Cristi Chivu, victorie uriașă într-un derby nebun cu o eliminare, un autogol și gol în minutul 90
23:07
Italienii au reacționat imediat după eliminarea eronată a lui Kalulu din Inter – Juventus: „O decizie șocantă”
1 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 2 Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde” 3 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 4 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 5 LPF, cerere directă către Vassaras după ce Radu Petrescu a anulat un gol valabil: “Vă solicit public” 6 AC Milan i-a stabilit prețul lui Andrei Coubiș! Cât trebuie să plătească U Cluj pentru a-l transfera definitiv
Citește și