Golgheterul Ligii 1 a anunțat de mai multe ori că vrea să plece de la FCSB. Gigi Becali pare că a fost convins să-i dea drumul. Din informațiile AS.ro, jucătorul dorit de Gigi Becali de la Botoșani este Eduard Florescu.
Jucătorul dorit de FCSB de la Botoșani
Mijlocașul de 23 de ani evoluează pe poziția lui Florin Tănase. Patronul moldovenilor, Valeriu Iftime, este cel care i l-a propus pe Florescu lui Becali.
“Nu vă pot spune acum cine este. O să discut cu ei. Este un jucător de la Botoșani care mie îmi place foarte mult. Nu este vorba despre Chindriș“, anunța Becali aseară, la Digi Sport.
Cine este Eduard Florescu
Eduard Florescu, jucătorul dorit de Gigi Becali de la FCSB, are 23 de ani și s-a născut la Pitești. Mijlocașul de atac și-a început cariera în orașul natal și a trecut și pe la Academia Gheorghe Hagi.
Cotat la 450.000 de euro de transfermarkt.com, Florescu a evoluat în 33 de partide în acest sezon, în toate competițiile, reușind să marcheze două goluri și să le ofere colegilor trei pase decisive.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Pe cine vrea Gigi Becali de la Botoșani
- Gigi Becali vrea să aducă mai mulți jucători la FCSB
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Cea mai spectaculoasă prezentare a unui lot de la Campionatul Mondial: “Nu doar un anunţ. Un adevărat vibe”
- Jucătorul de 2 milioane de euro pleacă de la FCSB! Gigi Becali: “M-au păcălit”
- Pericol la FC Argeș! Bogdan Andone își poate pierde titularul. A marcat de 12 ori în acest sezon
- Decizia luată de Mihai Stoica, după ce a spus că pleacă de la FCSB dacă Gigi Becali va numi un antrenor român!
- Alexandru Meszar a vorbit despre viitorul lui Adrian Mihalcea la UTA! Cum a comentat declarațiile tehnicianului


































