Inițial, luni, finanțatorul oferise 550.000 de euro, iar patronul moldovenilor refuzase. Seara, Becali a venit cu un ultimatum: 580.000 de euro, dar oferta era valabilă până la miezul nopții. Sursele AntenaSport au aflat că Iftime a acceptat-o.
Gigi Becali dăduse ultimatum pentru transferul lui Andrei Chindriș la FCSB
”Am plusat de la 550.000 de euro la 580.000 de euro, iar Vali Iftime are termen până în noaptea asta (n.r. luni), la ora 24:00, ca să îmi dea răspunsul.
Dacă trece și un minut peste termenul pe care i l-am dat, atunci oferta mea de 580 de mii de euro a picat, iar de marți îi dau doar 500.000 de euro pentru Chindriș. Să se gândească bine că din altă parte, pe criza asta, nu o să vadă el banii ăștia”, spunea aseară Becali, pentru Prosport.
Fundașul de 21 de ani cotat la 800.000 de euro de Transfermarkt va avea un salariu lunar de 10.000 de euro la FCSB.
- Andrei Chindriș e cotat la 800.000 de euro
- Fundașul central are 21 de ani
- Chindriș îi poate lua locul în echipă lui Planic
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Andrei Nicolescu a anunțat obiectivul lui Dinamo din sezonul următor: „100%!”
- A fost în centrul atenţiei la finala Champions League, dar nu va merge la Cupa Mondială! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat
- Prezent la finala UCL, Florentino Perez a fost întrebat despre viitorul lui Vinicius Jr: „Dacă mă întrebi de opinia mea…”
- Mirel Rădoi îl vrea la Gaziantep pe fostul său jucător de la Universitatea Craiova: „Maestrul”
- Finala Champions League a dat calculele peste cap! Cine este noul favorit la câștigarea Balonului de Aur


































