Închide meniul

EXCLUSIV | "Sunt toate şansele să vină!" Arlauskis îl aşteaptă pe Dan Petrescu în Arabia Saudită. "Vreau să mă bat cu el, să îmi fie adversar"

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 noiembrie 2020, 16:01

Comentarii
EXCLUSIV | "Sunt toate şansele să vină!" Arlauskis îl aşteaptă pe Dan Petrescu în Arabia Saudită. "Vreau să mă bat cu el, să îmi fie adversar"

Dan Petrescu îşi doreşte ca Dan Petrescu să vină în Arabia Saudită

Pentru moment, negocierile au fost sistate de clauza de reziliere pe care o are Petrescu în contractul cu ardelenii. Giedrius Arlauskis, portarul care a contribuit la cele mai importante performanţe ale CFR-ului, îl aşteaptă pe fostul său antrenor în Arabia Saudită.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Giedrius Arlauskis, mesaj pentru Dan Petrescu

"Nu citesc presa de aici. Nu pentru că nu vreau, ci pentru că nu înţeleg nimic. Azi eşti aici, mâine eşti acolo, nu se ştie niciodată. Eu zic că are toate şansele să vină Dan Petrescu al Al Nasr, dacă e dorit de Al Nasr. 

De ce nu? Hai să vină! Mi-ar plăcea să mă bat cu el. Mi-a fost antrenor, acum îl vreau şi ca adversar", a declarat Giedrius Arlauskis în exclusivitate pentru AS.ro.

Dan Petrescu a pierdut trei dintre ultimele patru meciuri, din toate competiţiile. Gruparea din Gruia a cedat cu Gaz Metan Mediaş (1-2), AS Roma (0-5) şi UTA Arad (0-1). În această seară este programat returul dintre CFR Cluj şi AS Roma, din Europa League. Meciul va fi transmis, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

În luna septembrie, Arlauskis a semnat pentru două sezoane cu Al Shabab. Portarul de 32 de ani a îmbrăcat tricoul CFR-ului în 85 de partide din campionat.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28 18 ian.
VIDEORio Ave – Benfica 0-2. Echipa lui Jose Mourinho se apropie de rivale în clasament
23:27
Dennis Man, pe teren în victoria lui PSV cu Fortuna Sittard. Nota primită de român
23:10
Victor Angelescu, anunț despre transferul lui Olimpiu Moruțan la Rapid. Ultimele detalii despre lovitura iernii în Liga 1
23:06
VideoBenfica lui Jose Mourinho, beneficiara unui autogol rarisim în Liga Portugal! Execuție imparabilă
22:53
„Ești pregătit să iei titlul?” Daniel Paraschiv, mesaj ferm după ce a debutat la Rapid în meciul cu Metaloglobus
22:37
„Vine Olimpiu Moruțan?” Răspunsul clar dat de Costel Gâlcă, după ce Rapid a învins-o la limită pe Metaloglobus
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 3 Românca Julia Sauter, în lacrimi după finalul programului de la Europene! Poziţia onorabilă pe care s-a clasat 4 Gigi Becali a vorbit la telefon cu Moruţan, pentru a-l convinge să vină la FCSB: “I-am spus ce salariu îi dau” 5 FotoAfacerea de 30 de milioane de euro pornită de Dumitru Dragomir! Totul are legătură cu Gigi Becali: “Cel mai bun” 6 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
Citește și