Închide meniul

EXCLUSIV | "Suntem tot săracii şi amărâţii Europei!". Dumitru Dragomir, enervat de transferul lui Dennis Man la Parma. De ce crede că acesta se va impune în Serie A

Antena Sport Publicat: 29 ianuarie 2021, 21:04

EXCLUSIV | "Suntem tot săracii şi amărâţii Europei!". Dumitru Dragomir, enervat de transferul lui Dennis Man la Parma. De ce crede că acesta se va impune în Serie A

Dennis Man şi patronul lui Parma, Kyle Krause, după semnarea contractului

Dennis Man a trecut cu bine de vizita medicală şi a fost prezentat oficial astăzi de Parma. Italienii vor achita 13 milioane de euro lui FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir: "Suntem tot săracii şi amărâţii Europei"

Fostul şef al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, şi-ar fi dorit ca Man să mai rămână în campionatul intern.

"- Ce înseamnă acest transfer pentru România?
– O pacoste! În loc să-i vedem aici şi să ne bucuram de ei, îi vedem pe la diferite echipe. Noi suntem tot săracii Europei şi amărâţii Europei"
, a spus Dragomir, pentru AS.ro.

Acesta crede că Dennis Man va trebui să se ridice la nivelul sumei plătite de Parma. Românul este cel mai scump transfer făcut de când clubul are un nou patron.

Dumitru Dragomir: "E şi băiat drăguţ, are şi o prietenă frumuşică! Bravo lui!"

"- Normal, ar trebui la banii ăştia să îşi dea silinţa să joace. E un copil cuminte, îi place performanţa, are moral de competiţie mare. A prins forţă în picioare acum, forţa psihică îl caracterizează. E un tip tăcut, nu deranjează prin vorbe. 
– E frumos?
– E şi băiat drăguţ, are şi o prietenă frumuşică! Bravo lui! E bine educat! Am auzit că e bine educat! Felicitări părinţilor",
a mai spus Dumitru Dragomir.

Reclamă
Reclamă

Ce a spus Victor Becali despre comparaţia dintre Dennis Man şi Adrian Mutu

Dennis Man va îmbrăca tricoul echipei la care a jucat şi Adrian Mutu. Unul dintre impresarii care a contribuit la realizarea transferului i-a transmis atacantului în vârstă de 22 de ani că are mult de muncă pentru a ajunge la performanţele "Briliantului" din Serie A.

"- Îl depăşeşte pe Mutu?
– Acum nu putem să… Mutu are 100 şi ceva de goluri în Italia! (…) Vedeţi Ibrahimovici ce face la 39 de ani?! Man poate să mai aibă 14-15 ani de jucat la alt nivel"
, a spus Vitor Becali pentru Antena Sport. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 3 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română 6 Nota pe care a primit-o Istvan Kovacs în L`Equipe! 10 pentru Doue şi Luis Enrique, după PSG – Inter 5-0
Citește și