Stere Halep nu s-a înţeles cu primăria pentru închirierea unui loc de parcare şi a decis că este cazul să îşi caute dreptatea în instanţă. Tatăl Simonei Halep a intentat procesul în 2020, dar judecarea a fost amânată pentru luna februarie din acest an, scrie prosport.
Cum s-a încheiat procesul dintre familia Simonei Halep şi primăria Constanţa
La acest termen, Stere Halep a decis să renunţe la proces. El va trebui să achite cheltuielile de judecată, deşi nu s-a judecat nimic. Suma pe care o are de achitat este de 1.487 de lei.
"A existat un proces între Halep Stere și Primăria Municipiului Constanța: speța era încheierea unui contract de închiriere asupra unui loc de parcare aflat la o adresă din Constanța. Între timp, domnul Halep Stere a formulat o cerere de renunțare la judecată.
Renunțarea s-a făcut după comunicarea cerererii de chemare în judecată a primăriei. Reclamantul va fi obligat la plata cheltuielior de judecată, iar asta presupune onorariul avocatului. Suma este în valoare de 1.487 de lei și are drept de recurs în 30 de zile, ultima zi fiind 25 martie. Cererea de renunțare a fost formulată oral de dânsul”, a transmis Biroul de presă al Primăriei Constanța, potrivit sursei citate.
- Simona Halep s-a retras de la Doha şi Dubai
- Australian Open, ultimul turneu la care a participat
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Canada – Maroc, 20:00, LIVE VIDEO. Gazdele Mondialului, misiune infernală în optimi, cu naţionala lui Hakimi
- Decizie în privinţa lui Istvan Kovacs. Au fost anunţaţi primii arbitri pentru optimile CM 2026
- Cristi Chivu şi soţia lui, la Campionatul Mondial 2026! Meciul pe care l-au văzut din tribune
- Unde se transferă Denis Drăguş? FCSB se bate cu un club uriaş pentru semnătura atacantului
- Erling Haaland a surprins iar înaintea duelului cu Brazilia de la Mondial! Ce a spus de Selecao: “Incredibil”

































