Închide meniul

Fanii din DDB continuă să achite datoriile. "Greu de ucis!". Au plătit încă o sumă fabuloasă! De câţi bani mai are nevoie Dinamo pentru a lua licenţa

Antena Sport Publicat: 24 martie 2021, 12:10

Comentarii
Fanii din DDB continuă să achite datoriile. "Greu de ucis!". Au plătit încă o sumă fabuloasă! De câţi bani mai are nevoie Dinamo pentru a lua licenţa

Fanii lui Dinamo fac eforturi uriaşe pentru a ajuta clubul

Suporterii au achitat peste 200.000 de lei pentru a nu a mai avea probleme cu fundaşul spaniol adus de Pablo Cortacero. Au anunţat şi de câţi bani mai au nevoie în încercarea de a obţine licenţa pentru sezonul viitor al Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fanii lui Dinamo au plătit o sumă uriaşă în conturile lui Isma Lopez

"GREU DE UCIS. Suporterii continuă lupta pentru supraviețuire! Suporteri de toate vârstele  au contribuit la strângerea acestor bani pentru plata datoriilor către jucatorii aduși de spanioli.

DDB a făcut ieri o plată de 237.596,00 lei către Isma Lopez. Partea pozitivă din acest lucru este că datoria pentru licență a mai scăzut cu încă 50.000€ 
În același timp, nu putem să nu remarcăm că aceasta a fost strategia groparilor. Au căutat să îndatoreze clubul, pentru a ne împinge în faliment. 

Suma de care mai avem nevoie pentru a obține licența a scăzut acum sub 200.000€. HAIDEȚI SĂ ÎMPINGEM TĂVĂLUGUL, CÂINILOR! Să terminăm toate biletele din peluze!", este anunţul făcut de ultraşi pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

Răzvan Lucescu se teme că Dinamo ar putea intra în faliment

Răzvan Lucescu (52 ani), membru de elită în programul DDB, a făcut un anunţ îngrijorător cu privire la viitorul lui Dinamo. Antrenorul crede că fanii nu vor mai putea mult timp să rezolve problemele financiare ale clubului.

"E incredibil ce au făcut fanii, jos pălăria! E o situaţie foarte grea, la limită. Printr-un noroc să se salveze. Cât vor mai putea continua cei de la DDB? Se învârt în acelaşi cerc. Acum se poate salva, pentru moment, dar mai departe? Dinamo e echipa copilăriei, echipa tatălui meu", a declarat fiul lui Mircea Lucescu la Digisport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:25
Cristi Chivu, cu picioarele pe pământ după ce Inter a încheiat anul pe primul loc: „Nu e suficient”
23:37 28 dec.
Performanță uriașă pentru Cristi Chivu: lider la final de an cu Inter. Bilanțul antrenorului român
23:35 28 dec.
Atalanta – Inter 0-1. Cristi Chivu a încheiat anul pe primul loc. Lautaro, „eroul” nerazzurrilor la Bergamo
22:45 28 dec.
Prima reacție a lui Radu Drăgușin, după ce a revenit pe teren la Tottenham: „Am văzut lumina de la capătul drumului”
22:27 28 dec.
Primul transfer al iernii la Rapid. Victor Angelescu a confirmat: „Suntem aproape înțeleși”
22:00 28 dec.
VIDEOBraga – Benfica 2-2. Echipa lui Jose Mourinho, pas greșit în lupta la titlu, după un meci spectaculos
1 EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România 2 Ofertă de 1,3 milioane pentru Florin Tănase. Anunțul lui Gigi Becali: „Trebuie să își termine contractul” 3 Unde vrea să se transfere Malcom Edjouma, după despărțirea de FCSB. Mutarea pentru care insistă mijlocașul 4 Nicolae Stanciu pleacă de la Genoa. Anunțul italienilor despre căpitanul naționalei 5 Jucătorul din Liga 1 propus la FCSB așteaptă oferta de la Gigi Becali: „Pot face față” 6 EXCLUSIVAdrian Ilie a numit favoritele în lupta la titlu din Liga 1! Ce spune despre FCSB și cine are nevoie de întăriri
Citește și