Totul a plecat de la faza fixă executată de Ciprian Deac. Mingea a ajuns la fundaşul golgheter al campioanei, care s-a înălţat peste fundaşii ilfovenilor şi a trimis spre poartă.
Jucătorii lui CFR Cluj, nemulţumiţi de arbitraj
Goalkeeperul oaspeţilor, Victor Rîmniceanu, a intervenit salvator şi a respins in extremis. Tuşierul a considerat că balonul nu a depăşit cu toată circumferinţa linia porţii şi a lăsat jocul să continue.
Decizia i-a revoltat pe jucătorii lui Edi Iordănescu, care s-au răstit la "centralul" partidei. Au protestat vehement, dar Barbu nu s-a lăsat înduplecat.
În Liga 1 nu a fost implementată tehnologia "goal-line". Aceasta ar fi putut face lumină şi ar fi spus cu exactitate dacă CFR Cluj a avut un gol valabil.
- Campionii en-titre au cerut să li se acorde un gol
- Marian Barbu a considerat că mingea nu a trecut linia porţii
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter
- Cosmin Contra nu a uitat că Gică Hagi a fost “critic” cu el. Ce spune despre viitorul lui la naţională: “Vom vedea”
- Lovitură grea pentru Bayern înaintea meciului cu PSG. Ce se întâmplă cu Kompany
- Alertă la Madrid! Care este starea lui Kylian Mbappe, cu 13 zile înainte de El Clasico
- Răzvan Lucescu a explicat de ce a spus: “Dacă nu câștig, sunt un om mort!” Şi tatăl lui a zis la fel: “Așa simțim”































