Închide meniul

FC Argeş – UTA 0-1 | Gol de generic în Liga 1! Fotbalistul care a marcat cu călcâiul, printre picioarele portarului

Publicat: 23 iulie 2021, 20:20

Comentarii

UTA a reuşit să o învingă pe FC Argeş cu un gol de generic. Încă din minutul 4, Filip Dangubic a marcat cu călcâiul, printre picioarele portarului, după o pasă primită de la Ubbink.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Argeş – UTA 0-1 | Gol de generic în Liga 1

Dangubic este un atacant croat, în vârstă de 26 de ani, care a ajuns în Liga 1 de la Spartak Trnava. El a fost transferat la începutul anului trecut de Chindia Târgovişte, care l-a cedat însă în Slovenia. Aici, Dangubic a dat 10 goluri la NK Celje. El a ajuns liber de contract la Arad.

UTA a învins-o cu 1-0 pe FC Argeş, cu un gol cu călcâiul
UTA a învins-o cu 1-0 pe FC Argeş, cu un gol cu călcâiul
UTA a învins-o cu 1-0 pe FC Argeş, cu un gol cu călcâiul
UTA a învins-o cu 1-0 pe FC Argeş, cu un gol cu călcâiul

În prima rundă, UTA terminase la egalitate, 0-0, cu Farul Constanţa, în timp ce FC Argeş a pierdut cu acelaşi scor pe terenul Universităţii Craiova.

FC Argeş: Greab – Tofan (Viana ’79), Turda, Boldor (Pitian ’64), Muşat (De Jonghe ’79) – Meza Colli, Şerban (Honciu ’46)– Dumitraşcu, Işfan, Tănase (Ruan ’64) – Lupeta. Antrenor: Andrei Prepeliţă

UTA Arad: Fl. Iacob – Shlyakov, Vinko, Erico, Vukcevic – Passaglia, Batha – Miculescu, Ubbink (Tomozei ’76), Antal (Roger ’72)– Dangubic (Vorobjovas ’76) Antrenor: Laszlo Balint

Reclamă
Reclamă

Cartonaşe galbene: Tănase ’29 / Batha ’29, Passaglia ’38

Arbitri: Ionuţ Coza – Daniel Mitruţi, Costel Vatamanu – George Găman

Observatori: Costin Toma, Marin Petrache

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:19
“Acolo s-a decis meciul” Reacţia lui Rafa Benitez după ce a fost învins iar de Răzvan Lucescu
23:11
Ianis Zicu, la pământ după eșecul cu Dinamo. Marea nemulțumire a tehnicianului de la Farul
23:06
LIVE SCOREInter – Torino 2-1. Cristi Chivu forțează prezența în semifinalele Cupei Italiei
23:03
Kopic l-a lăudat pe Alibec după victoria “câinilor” cu Farul! Ce a spus de presupusele tensiuni cu constănţenii
22:56
A fost crescut de Gică Hagi, dar l-a bătut. Alex Pop: “E un sentiment aparte când marchezi contra fostelor echipe”
22:44
Alexandru Musi a spus ce a făcut diferența pe teren, în Farul – Dinamo 2-3
1 Câţi copii are Marius Urzică de la Power Couple 2026. Detaliul mai puţin ştiut despre viaţa personală 2 Mihai Rotaru aduce un atacant la Universitata Craiova 3 Gigi Becali a primit răspunsul, după ce a anunţat că plăteşte 3 milioane de euro pentru transferul la FCSB: “Suntem mândri” 4 Transfer la Dinamo. Contractul jucătorului a fost înregistrat la FRF 5 Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3 6 Doliu la Inter. A murit la 39 de ani, soţia lui este o pictoriţă din România!
Citește și