FCSB 2- CSA Steaua 1 – 2. Final dramatic de meci în Berceni, cu gol în minutul 90! Talpan câştigă încă un război cu Gigi Becali

Gal Dorin Publicat: 19 septembrie 2020, 15:41

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Jucătorii de la CSA Steaua în meciul cu FC Balotești

FCSB 2- CSA Steaua 1-2

Min. 90+3: FINAL DE MECI! CSA Steaua învinge cu 2-1. Talpan a câştigat încă un război cu Gigi Becali.

Min. 90: GOOOLLL CSA Steaua! Antohi dă lovitura pe final și declanșează nebunia!

Min. 66: GOOOLLL CSA Steaua! Chipirliu înscrie după o centrare în fața porții

Min. 45+: GOOOLLL FCSB 2! Laurențiu Ardelean deschide scorul din penalty!

Min. 4: David Flavius, de la FCSB 2, se lovește cap în cap cu Pacionel și este scos cu ambulanța în afara terenului.

Update 17:00: A început meciul

Update 16:56: Gigi Becali a venit la meci, dar a plecat imediat.

Partida nu este transmisă la TV și nici pe canalul oficial al Stelei, însă va putea fi urmărită în format LiveScore pe as.ro

Suporterii Stelei au blocat șoseaua Berceni înainte ca favoriții lor să ajungă la stadion. Aproximativ 200 de oameni și-au făcut apariția și au aprins fumigene la sosirea autocarului, chiar dacă jandarmii nu i-au lăsat să se apropie de barieră.

LIVE SCORE | FCSB 2- CSA Steaua. CSA Steaua, debut cu dreptul în Liga 3

CSA Steaua a debutat cu dreptul în Liga 3, înregistrând o victorie cu 5-1 împotriva celor de la CS Balotești. De cealaltă parte, FCSB 2 a pierdut în fața rivalilor de la Dinamo 2, echipă proaspăt reînființată în această vară.

Daniel Oprița, antrenorul celor de la CSA Steaua, a ținut să precizeze după victoria cu Balotești că echipa trebuie să joace mai bine împotriva celor de la FCSB.

”Sper să fie altfel, să trateze altfel jocul, să fie mai motivați, să joace serios, pentru că și FCSB o să joace, o să încerce să ne încurce și o să avem un meci foarte greu”, a declarat Oprița.

23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”