FCSB – CFR Cluj 3-0 | Mario Camora nu se teme în lupta pentru titlu. "Ne-au fost clar superiori, dar sunt doar 3 puncte". Se aşteaptă să fie criticat la naţională

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 martie 2021, 20:03

Comentarii
FCSB – CFR Cluj 3-0 | Mario Camora nu se teme în lupta pentru titlu. "Ne-au fost clar superiori, dar sunt doar 3 puncte". Se aşteaptă să fie criticat la naţională

Mario Camora, prima reacţie după eşecul cu FCSB

Mario Camora a gafat grav la golul de 2-0, marcat de Florin Tănase. Fundaşul de 34 de ani este însă sigur că lupta la titlu este departe de a fi încheiată. Căpitanul grupării din Gruia anunţă că bătăliile decisive se vor da abia în play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mario Camora: "Obiectivul CFR-ului este în continuare câştigarea campionatului"

"A fost numai un meci, o zi proastă pentru noi toţi. Nu s-a terminat nimic, trebuie să ridicăm capul, sunt doar la 3 puncte în faţă. Vedem în play-off ce va fi. Noi nici în 11 nu am intrat bine în meci, e greu de dat explicaţii acum. Nu am intrat bine în meci, nu am nicio explicaţie acum. 

Şi eu am greşit, dar azi suntem supăraţi. Avem multe meciuri până la final şi obiectivul nostru este în continuare să luăm campionatul. Noi am câştigat acasă, 2-0. Tot timpul e un meci echilibrat între noi. Azi au fost clari superiori.

Sunt 3 puncte, se înjumătăţesc. Mai sunt 2 meciuri de jucat. Trebuie să nu mai facem aceste greşeli individuale. E bine că vine şi această pauză şi că recuperăm jucătorii importanţi care au avut Covid. Noi nu am jucat cu un vârf. Sunt jucători foarte importanţi pentru noi", a declarat Mario Camora.

Mario Camora este unul dintre cei doi jucători de la CFR Cluj convocaţi de Mirel Rădoi pentru meciurile cu Macedonia de Nord, Germania şi Armenia.

Reclamă
Reclamă

"Să încercăm să scoatem maximum de puncte. Dacă facem 7 puncte, eu zic că e bine. Dar să jucăm la victorie la fiecare meci. Eu să joc mai bine…eu sunt obişnuit, de când am fost acolo am fost criticat. Pe mine mă interesează mai mult să ascult instrucţiunile antrenorului", a transmis jucătorul convocat de Mirel Rădoi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:59

Naționala care a produs cel mai mare șoc de la World Cup 2022 și-a găsit selecționer. Cum arată CV-ul său

10:48

Afacerea de “200 de milioane de euro” a lui Gigi Becali: “Banii mă motivează”

10:40

Gică Hagi își începe în forță mandatul de selecționer. Ședință de peste trei ore la sediul FRF. Ce s-a discutat

10:04

Calculele pentru calificarea echipelor din Liga 1 în cupele europene: Marea schimbare după victoria Craiovei

9:31

Primă anunţată în vestiarul Universităţii Craiova de patronul Mihai Rotaru: “Da, a venit și dânsul”

9:10

FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic 6 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba
Citește și