FCSB – CFR Cluj | Andrei Miron, aproape de o accidentare horror. Imagini greu de privit cu glezna fundaşului lui Toni Petrea!

De Antena Sport
Publicat: 3.05.2021, 18:18

Andrei Miron a fost titular în derby-ul FCSB - CFR Cluj, din etapa a 5-a a Ligii 1. Fundaşul central al lui Toni Petrea a fost aproape să deschidă scorul în primul sfert de oră, când a trimis în transversală după un corner.

Andrei Miron

Captură Telekom Sport

Jucătorul de 26 de ani a avut însă un ghinion teribil. În minutul 22, în timp ce încerca să îl ţină în marcaj pe Billel Omrani, Miron a căzut la pământ. Pe reluări s-a văzut cum glezna lui a ajuns într-o poziţie nefirească. Imaginile au fost greu de privit!

Andrei Miron s-a accidentat în FCSB – CFR Cluj

Fotbalistul a urlat de durere şi a fost nevoie de o intervenţie rapidă a medicilor. Oficialii roş-albaştrilor au revăzut faza din tribuna oficială şi şi-au pus mâinile în cap când au văzut ce s-a întâmplat.

Surprinzător, Miron a strâns din dinţi şi a revenit pe teren. Nu a putut forţa prea mult timp. Zece minute mai târziu, fundaşul lui FCSB a încercat să pună o "contră" la minge şi a căzut din nou pe gazon. A cerut schimbare, iar în locul lui a intrat Adrian Şut.

Miron a avut probleme şi luna trecută. S-a accidentat în prima repriză a meciului cu Sepsi. A ratat duelul din Supercupa României, cu CFR Cluj, dar şi partida cu FC Botoşani, din sezonul regulat al Ligii 1.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Alex Chipciu, după UTA - CFR Cluj 0-1
Fotbal intern • 23:36
UTA – CFR Cluj 0-1 | „Am ştiut să suferim!” Alex Chipciu, încântat de stilul lui Dan Petrescu. „Important e că am câștigat”
Fotbal intern • 23:26
UTA – CFR Cluj 0-1 | Pariul nebun al lui Dan Petrescu, după victoria norocoasă de la Arad: „Suntem singura echipă din România care va face asta!” De ce se teme de meciurile echipei naţionale
cristian-bălgradean
Fotbal intern • 23:13
UTA – CFR Cluj 0-1 | „Am avut noroc, am transpirat pentru victorie!” Jucătorii campioanei, fericiţi după victoria de la Arad: „Sunt 3 puncte mari pentru noi!”
Invitații care au lipsit de la o nuntă au primit acasă un plic neașteptat. Când l-au desfăcut au crezut că nu văd bine
1
Foto „Îmi vei mulţumi mai târziu!” Emma Răducanu, sfătuită să îi ia antrenor pe Darren Cahill: „E omul potrivit”
22:53 UTA – CFR Cluj 0-1. Victorie în stilul lui Dan Petrescu pentru campioana României! Alex Chipciu a marcat un super-gol. Gazdele au lovit bara în prelungiri 22:32 „Cea mai bună ofertă a fost de la FCSB!” Șefii lui Dinamo, dezvăluri despre transferul lui Deian Sorescu. De ce au picat negocierile cu Gigi Becali 22:03 Galatasaray – Goztepe 2-1 | „Împăratul” Terim, la picioarele „Zeului” Moruţan. Cuvinte uriaşe din partea legendarului antrenor pentru „Messi” din Istanbul 21:52 Alex Chipciu, golul etapei în Liga 1! Execuție fabuloasă în UTA – CFR Cluj, din semi-foarfecă 21:45 VIDEOGalatasaray – Goztepe 2-1 | Imagini colosale la Istanbul! „Zeul” Moruţan a fost şef de galerie, după primul gol marcat pentru Galatasaray 21:18 FC Botoşani – FC U Craiova 1948 1-1 | Adrian Mutu este deja cu gândul la „Războiul Olteniei”: „E cel mai important meci, sper să nu fie incidente în tribune!” 21:04 Olimpiu Moruțan, zeu la Istanbul! Românul i-a extaziat pe turci, după golul magnific din Galatasaray – Goztepe 2-1. „Un geniu al fotbalului!” 20:34 VIDEOOlimpiu Moruțan, „Messi din Istanbul”! Gol fabulos după ce și-a umilit doi adversari. Cicâldău, pasă senzațională 19:53 Barcelona – Levante 3-0. Gură de aer pentru Ronald Koeman! Revenire spectaculoasă pentru urmașul lui Lionel Messi 19:24 Dario Bonetti nu mai este antrenorul lui Dinamo: „A fost o reziliere unilaterală!” Anunţul făcut de administratorul judiciar al clubului