Închide meniul

FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | “N-a funcţionat nimic!” Dan Nistor, dezolat după umilinţa de pe Arena Naţională. Urmaşul lui Ouzounidis le-a cerut scuze fanilor

Publicat: 25 iulie 2021, 23:51

Comentarii
FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | N-a funcţionat nimic! Dan Nistor, dezolat după umilinţa de pe Arena Naţională. Urmaşul lui Ouzounidis le-a cerut scuze fanilor

Dan Nistor , în tricoul Universității Craiova / SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Dan Nistor a fost dezolat după eşecul categoric suferit de Universitatea Craiova pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Dan Nistor: “N-a funcţionat nimic!”

“N-a funcţionat nimic. Ne-au dominat şi au meritat victoria. Din păcate nu am fost noi cei care eram înainte. De mâine, e o nouă zi, ne pregătim pentru Conference League.

Nu putem să dăm vina (n.r. pe demiterea lui Ouzounidis şi plecarea lui Cicâldău). Azi s-au accidentat mulţi jucători, sperăm să nu fie grav. Avem meci important, joi.

Îmi doresc din tot sufletul să fie un accident. Vom vedea ce se va întâmpla pe viitor. Probabil, au fost prea mulţi suporteri şi unii dintre noi s-au speriat. Deocamdată, avem antrenor. Este Dragos Bon”, a spus Dan Nistor, la finalul meciului, pentru Digi Sport.

Fostul secund, Dragoş Bon, le-a cerut scuze suporterilor. “Pur şi simplu, parcă ne-am dezbinat după primul gol. A venit şi accidentarea lui Ivan, accidentarea lui Cîmpanu. Îmi cer scuze faţă de suporterii noştri. Este un rezultat ruşinos, dar sper ca băieţii să se trezească. Suntem echipa mai valoroasă, n-ar trebui să apară probleme (n.r. în Conference League, cu KF Laci)”, a spus Bon. Craiova va juca joi pe teren propriu contra albanezilor, care au învins în tur cu 1-0, la ultimul meci al Marinos Ouzounidis pe banca oltenilor.

Reclamă
Reclamă

FCSB, show în derby-ul cu Universitatea Craiova

Derby-ul de pe Arena Naţională a început tare. Olimpiu Moruţan a deschis scorul, în minutul 7, cu o „torpilă” de la aproape 30 de metri. Octavian Popescu a majorat avantajul după doar 9 minute. Acesta a marcat din pasa lui Andrei Cordea.

Spre finalul primei reprize, Andrei Cordea a dus scorul la 3-0 cu o nouă execuţie superbă. Acesta este al doilea meci consecutiv în care tânărul fotbalist înscrie pentru FCSB.

În repriza secundă, Mateiu şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 60, iar Markovic a închis tabela, cu un gol venit după ce s-a distrat cu defensiva adversară.

Reclamă

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 10, cu 3 puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:07
Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată”
23:51 27 ian.
Ungaria, surpriză de proporţii la European! Favorita grupei riscă ratarea semifinalelor
23:23 27 ian.
Cum i-a numit Jose Mourinho pe Cristi Chivu şi Arbeloa, după ce s-a înţeles că i-a atacat!
23:20 27 ian.
O altă tragedie la PAOK! Un fan a murit când a auzit de accidentul teribil din România
22:47 27 ian.
Gigi Becali a alcătuit echipa de titlu a FCSB-ului! Jucătorii pe care mizează patronul roș-albaștrilor
22:31 27 ian.
Verdictul specialistului după faza penalty-ului din care Rapid a egalat-o pe UTA, ulterior învingând-o!
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 4 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?” 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România
Citește și