FIFPro, îngrijorată de situaţia de la FCSB. „Ne-au întrebat dacă e real!” + Jucătorii români, sfătuiţi să nu semneze cu Gigi Becali

Publicat: 5 august 2021, 8:56

Comentarii
FIFPro, îngrijorată de situaţia de la FCSB. „Ne-au întrebat dacă e real! + Jucătorii români, sfătuiţi să nu semneze cu Gigi Becali

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

FIFPro s-a declarat îngrijorată de situaţia de la FCSB. Forul mondial s-a autosesizat după materialele apărute în presa din România, despre cum şi-a tratat Gigi Becali fotbaliştii, în special pe Andrei Vlad, pentru eşecul cu Şahtior Karagandy.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FIFPro, îngrijorată de situaţia de la FCSB

„Aceste lucruri fac rău fotbalului românesc. Chiar dacă avem impresia că putem să ne porcăim aici, suntem priviți atent de cei de afară. Au văzut ce se întâmplă și au întrebat dacă această este situația reală. Le-am explicat că așa este, ăsta este tratamentul la care sunt supuși. Noi, în general, sfătuim jucătorii să meargă sau să nu meargă la diferite cluburi.

Le prezentăm situația. Atunci ei aleg dacă semnează sau nu. Așa și cu jucătorii români. Am avut jucători care ne-au trimis contractele înainte să semneze cu FCSB. Noi i-am întrebat dacă își asumă riscurile la care sunt supuși. Ei aleg să meargă. Ce poți să faci mai mult? Când știi exact care e comportamentul și mergi, îți asumi un risc”, a declarat Emilian Hulubei, pentru gsp.ro.

Gigi Becali, despre schimbările de la FCSB: „Eu mă distrez”

Gigi Becali a recunoscut după meciul cu UTA, în care FCSB a înlocuit trei jucători încă din timpul primei reprize, că el face schimbările.

„Eu mă distrez. Cine nu joacă bine, îl schimb… încerc să refac ceea ce s-a stricat. Bine mă, fac eu schimbările, care e problema dumneavoastră? Aşa fac eu că aşa se face, ca să nu intri în faliment„, a spus Becali, imediat după UTA – FCSB 1-1”, a spus şeful roş-albaştrilor pentru digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gabi Balint crede că şi în aceste condiţii, FCSB ar putea câştiga campionatul în actualul sezon.

„E normal că a recunoscut că el stabilește lucrurile acolo, toată lumea știa lucrurile astea. Problema va fi dacă FCSB va câștiga campionatul, va fi o palmă pentru toți antrenorii care trebuie să-și rupă carnetele Dacă Becali, ca patron, antrenor, și ce mai e el, câștigă…”, a spus Gabi Balint potrivit aceleiaşi surse.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:18

Cristi Chivu încă speră! Veste mare pentru Inter în lupta pentru fostul campion mondial

12:47

Bayern Munchen, îndemn surprinzător pentru echipele din Bundesliga: „Este datoria fiecăruia”

12:44

Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani!

12:06

UTA Arad – Rapid LIVE TEXT (21:00). Echipa lui Daniel Pancu vrea prima victorie în deplasare din acest sezon. Echipele probabile

11:52

Rivala FCSB negociază transferul lui Denis Drăguş! Marius Şumudică, anunţ bombă!

11:36

Ioan Varga este aşteptat să investească la UTA Arad: „Suntem deschiși la discuții”

1 Rodri a ales între Barcelona şi Real Madrid. Anunţul momentului în Spania 2 Adi Chică-Roşă s-a transferat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 3 EXCLUSIV„Bomba anului” Bănel Nicoliță a anunțat mutarea cu care Gigi Becali va da lovitura la FCSB: „Cinci campionate la rând” 4 „E istorie”. Antonio Folha, OUT de la CFR Cluj după dezastrul cu Tromso. Varga a numit posibilii înlocuitori 5 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 6 Gigi Becali, detalii despre transferul lui Denis Drăguş la FCSB: 5.000.000 de euro!
Citește și