Închide meniul

Florin Lovin i-a luat apărarea lui Tiberiu Căpuşă. Prin ce a trecut după un debut catastrofal. “Au venit toţi din vestiar şi m-au scuipat”

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 iunie 2021, 10:14

Florin Lovin i-a luat apărarea lui Tiberiu Căpuşă. Prin ce a trecut după un debut catastrofal. Au venit toţi din vestiar şi m-au scuipat

Florin Lovin i-a luat apărarea lui Tiberiu Căpuşă

Fostul jucător de la FCSB le-a cerut fanilor naţionalei să nu îl conteste pe tânărul de 23 de ani împrumutat de la Viitorul la Chindia. Florin Lovin i-a luat apărarea lui Tiberiu Căpuşă şi a dezvăluit prin ce a trecut el după primul meci jucat în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Lovin i-a luat apărarea lui Tiberiu Căpuşă. Ce a păţit la FCM Bacău

Sunt puțin subiectiv, îl cunosc pe Tibi, sunt prieten cu Giani, tatăl lui, fost fotbalist al Bacăului. Eu, când am debutat în fotbal (n.r – la FCM Bacău), am greșit în minutul 90.

Jucam cu FC Național și trebuia să facem un egal pentru ca Dinamo să ia campionatul. Aveam promisă o primă de aceea indirectă, astronomică. Am intrat pe teren în minutul 90 iar în minutul 91 am dat pe lângă minge și a dat gol Adi Matei.

Au venit la mine toţi din vestiar și m-au scuipat și mi-au spus că ‘n-o să mai avem bani de vacanță’. Era în 2000. Vă dați seama ce a fost în sufletul meu, aveam 18 ani. Să greșești și să te scuipe un vestiar întreg”, a dezvăluit Lovin pentru digisport.ro.

Un singur coechipier l-a încurajat pe Lovin după debutul ratat în tricoul moldovenilor.

Reclamă
Reclamă

Singurul jucător care a venit și mi-a luat apărarea a fost Cristi Ciocoiu. El i-a și certat pe agresori. Mi-a zis: ‘stai liniștit, o să ai o carieră lungă și frumoasă în față!’ El jucase la Steaua, avea o altă atitudine“, a mai spus fostul campion al României.

Tiberiu Căpuşă, debut de coşmar la echipa naţională

Căpuşă a fost surpriza pregătită de Mirel Rădoi pentru amicalul cu Anglia. Fundaşul dreapta a debutat în amicalul de lux cu Anglia. Acesta a fost introdus pe teren în minutul 66, la scorul de 0-0, în locul lui Deian Sorescu.

Fotbalistul a comis-o după doar un minut. Căpușă l-a faultat pe Grealish, iar englezii au obţinut o lovitură de la 11 metri. Rashford nu a avut emoţii cu Niţă şi a deschis scorul. A fost golul care a făcut diferenţa şi care i-a adus victoria Angliei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:23

“Prima dezamăgire a lui Chivu”. Reacţia presei din Italia după eliminarea lui Inter de la Mondialul Cluburilor

0:22

Suma uriaşă ratată de Inter, după ce echipa românului Cristi Chivu a fost eliminată de la Mondialul Cluburilor!

23:59 30 iun.

Inter – Fluminense 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, OUT din optimi la Mondialul Cluburilor!

23:52 30 iun.

Begu, Cristian şi Cîrstea debutează marţi la Wimbledon (LIVE TEXT, ora 13:00). Toate româncele, pe acelaşi teren

23:31 30 iun.

Răspunsul lui Neluţu Varga atunci când a fost întrebat dacă se teme de Bîrligea! El poate juca acum cu CFR

23:23 30 iun.

Mărturisirea Gabrielei Ruse după eliminarea de la Wimbledon: “Astăzi nu s-a pus problema de tenis”

1 Steaua nu va putea juca în Liga 1! Ce s-a întâmplat exact cu amendamentele din Legea Sportului 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 “A fost o momeală”. Marius Lăcătuş, prima reacţie după ce a aflat că Steaua nu va putea juca în Liga 1 4 “Nu mai sunt văzuți ca soluții” Andrei Nicolescu anunță noi plecări de la Dinamo 5 Mihai Stoica, termen limită pentru Denis Alibec la FCSB: “Nu pot să cred că vorbim atât” 6 Veste tragică în fotbalul românesc. David Oprescu, jucătorul legitimat la CSM Slatina, a încetat din viaţă
Citește și