Prunea a ieşit din nou la atac, într-un interviu acordat lui Robert Niţă. Acesta se aşteaptă la ce este mai rău şi ia tot mai mult în calcul scenariul în care alb-roşiii nu vor evita colapsul.
Florin Prunea: "Dinamo e un club care se dărâmă"
"Sunt 2-3 şobolani pe acolo, pe la Rin, care stau şi nu ies în faţă. E un club care scârţâie din toate încheieturile. De fapt, nici nu cred că mai scârţâie, cred că au început să cadă căpriorii. E un club care se dărâmă!
Este disperarea asta de a vinde orice… ar vinde şi câinii de la Săftica dacă ar putea. Dacă Dinamo, Doamne fereşte, va retrograda, eu zic că se va desfiinţa. Suporterii sunt incredibili, s-au mobilizat, dar ei nu pot duce această chestie la nesfârşit", a declarat Florin Prunea.
Dinamo a pierdut 5 dintre cele 6 meciuri din play-out-ul Ligii 1. Este pe loc retrogradabil, dar are două restanţe de disputat. Câinii pot ajunge pe mâna suporterilor din PCH. Aceştia au anunţat că s-au înţeles cu Ionuţ Negoiţă pentru preluarea pachetului majoritar de acţiuni.
- Dinamo este pe penultimul loc în Liga 1
- Florin Prunea a ieşit din nou la atac
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
- Universitatea Craiova – Noah LIVE TEXT (22:00). Oltenii lui Mirel Rădoi caută primele puncte în Conference League
- Real Madrid – Juventus 1-0. Bellingham a adus victoria pe Bernabeu. Liverpool s-a distrat la Frankfurt. Toate rezultatele
- Jude Bellingham a „spart gheața” și a marcat primul gol al sezonului la Real Madrid. Reușită cu noroc în meciul cu Juventus
- Victor Pițurcă, anunț categoric despre viitorul Stelei: “MApN nu mai poate investi! Ăsta e adevărul”