Florin Tănase, în formă de zile mari! Cum i-a ironizat pe Dennis Man, Toni Petrea şi Gigi Becali! "Octavian Popescu îl poate înlocui pe Man"

Antena Sport Publicat: 30 ianuarie 2021, 19:47

Comentarii
Florin Tănase, în formă de zile mari! Cum i-a ironizat pe Dennis Man, Toni Petrea şi Gigi Becali! "Octavian Popescu îl poate înlocui pe Man"

Florin Tănase, mesaj pentru Dennis Man

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Florin Tănase a ajuns la 14 reuşite în campionat, în actualul sezon. El spune că ar fi putut concura cu Dennis Man pentru titlul de golgheter chiar şi dacă acesta nu ar fi plecat la Parma şi i-a mulţumit lui Octavian Popescu pentru pasa de gol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase crede că Octavian Popescu îl va înlocui pe Dennis Man la FCSB

"Aveam şi înainte (n.r. şanse). Dacă o făcea el mai mult sau eu, nu se ştie. (…) Este Octavian Popescu care îl poate înlocui cu brio. Vede destul de bine jocul, este foarte talentat", a spus Florin Tănase.

Căpitanul lui FCSB i-a urat însă succes lui Dennis Man, care e în lotul lui Parma pentru meciul cu Napoli.

"Un jucător care ne-a ajutat foarte mult. (…) Sunt bucuros pentu Dennis. E un jucător valoros, merita. Sperăm să se integreze foarte repede şi să facă lucruri frumoase acolo", a spus Tănase.

Florin Tănase a criticat decizia lui Toni Petrea

Florin Tănase nu s-a ferit că critice decizia lui Toni Petrea, care l-a folosit vârf de atac: "Mă simt aşa şi aşa. Joc şi acolo, încerc să-mi fac treaba". 

Reclamă
Reclamă

"Discutăm tot timpul, am mai vorbit cu el. Poziția lui preferată este cea de inter. Dar ei au libertate să se miște în funcție de adversar. Nu e o problemă pentru el", a venit răspunsul lui Toni Petrea.

Florin Tănase, răspuns pentru Gigi Becali

Tănase nu exclude despărţirea de FCSB, deşi Gigi Becali a spus că îi măreşte salariul ca să refuze orice ofertă. "Poate va fi destul de bună (n.r. oferta), nu se ştie. E greu să vorbim înainte. Ce îmi doresc acum e să câştigăm titlul. Nu ştiu ce va fi, vom vedea la vară", a spus Tănase. 

Tănase se aşteaptă la un duel greu în următorul meci, în derby-ul cu Dinamo. "E mai greu, pentru că nu sunt suporteri în tribune, dar rivalitatea rămâne. Cu siguranţă că vom avea un meci greu şi îşi vor da viaţa pe teren", a mai spus Tănase la Digi Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 9 mai

“Mergem fără presiune”. Cristiano Bergodi, gata de cele două “finale” dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova

23:48 9 mai

Răzvan Onea, la pământ după eșecul cu U Cluj: „Suntem dărâmaţi mental”

23:27 9 mai

Costel Gâlcă știe unde s-a distrus sezonul Rapidului: „A fost din ce în ce mai rău”

23:16 9 mai

Aryna Sabalenka, lecţie de fair-play după eşecul cu Sorana Cîrstea: “Nu mi-a dat nicio şansă. Sunt tristă că se retrage”

23:12 9 mai

FotoGalatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul

23:00 9 mai

Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 4 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și