Închide meniul

10 milioane de euro, pentru transferul lui Ianis Hagi. Anunțul uriaș făcut de Gazzetta dello Sport

Dan Roșu Publicat: 17 aprilie 2020, 10:28

Comentarii
10 milioane de euro, pentru transferul lui Ianis Hagi. Anunțul uriaș făcut de Gazzetta dello Sport

Ianis Hagi, aproape de Lazio

”Varianta concretă e Ianis Hagi, fiul unui artist. Costă 10 milioane, iar Lazio îl urmărește de mult timp. Polivalența îl face și mai atractiv", susțin italienii despre internaționalul cotat la 4.5 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Italienii îl urmăresc de mai mult timp pe mijlocașul de 21 de ani și accepta prețul anunțat de Genk. Inițial belgienii ceruseră 6 milioane pentru jucătorul împrumutat la Rangers. 

Rangers nu vrea să îl transfere pe Ianis Hagi

Chiar dacă a marcat 3 goluri și a oferit și două assist-uri, Gerrard nu vrea să îl păstreze pe Ianis pe Ibrox, afacere ce ar fi costat 5 milioane de euro. Împrumutul lui expiră la finalul sezonului.

Până atunci, Ianis se antrenează și respectă un program impus de legenda lui Liverpool, chiar și de la distanță. El se află în România. 

"Are un program de antrenament de la club pe care îl face zilnic. E foarte serios, mănâncă meniul pe care i-l dau cei de la club", a spus Gică Popescu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:43
Adrian Porumboiu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1. Echipa scoasă din calcule: “Nu o văd”
13:32
Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Australian Open fără să joace: “Este o decizie nefericită”
13:15
Petrolul – Farul LIVE SCORE (14:30). Constănțenii o pot egala la puncte pe FCSB. Echipele de start
13:12
Orașul comandat de Ceaușescu își scoate la licitație stadionul. Prețul de pornire e de sute de mii de euro
13:10
FCSB – CFR Cluj LIVE TEXT (20:00). Meci crucial pentru play-off. Echipele probabile
12:13
Amenințat de însuși Mussolini: povestea singurului antrenor care a câștigat două Cupe Mondiale
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați 4 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 5 A venit oferta de 23 de milioane de euro pentru Radu Drăguşin. De ce românul a refuzat transferul 6 “Vei înjura FCSB?” Răspunsul dat de Olimpiu Moruţan a doua zi după ce a semnat cu Rapid
Citește și