A umilit-o pe Barcelona și va fi chemat la raport. Coutinho, chemat de urgență de Koeman

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 august 2020, 5:54

Comentarii
A umilit-o pe Barcelona și va fi chemat la raport. Coutinho, chemat de urgență de Koeman

Coutinho va purta o discuție cu Koeman

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ziarul de casă al Barcelonei, Mundo Deportivo, a dezvăluit că brazilianul urmează să se vadă săptămâna viitoare cu noul antrenor al catalanilor, Ronald Koeman. Jucătorul de 28 de ani este doar împrumutat la gruparea din Bundesliga și trebuie să revină pe Camp Nou.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Philippe Coutinho, discuție decisivă cu Ronald Koeman

Conform sursei citate, mijlocașul ofensiv face parte din planurile lui tehnicianului olandez. Acesta își dorește să afle și ce gânduri are Coutinho, care mai are contract cu Barcelona până în 2023. Până să intre în vacanță, jucătorul trebuie să poarte discuția decisivă cu Koeman.

Întrevederea va avea loc la nici două săptămâni după ce Coutinho a contribuit din plin la cel mai drastic eșec suferit vreodată de Barcelona în cupele europene. Introdus în minutul 75 al disputei din sferturile Ligii, Philippe a reușit o dublă și i-a oferit o pasă decisivă lui Lewandowski. Gruparea blaugrana a cedat astfel cu 2-8.

Coutinho ar putea fi tentat să revină în La Liga, mai ales că nu a avut foarte multe șanse de a juca la Bayern. A fost titular în numai 15 dispute din Bundesliga și a înscris 8 goluri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:34

FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă

17:23

Figo îi cere demisia lui Gianni Infantino! Atac dur al legendei Portugaliei: „Cel mai josnisc, cel mai laş”

17:04

A murit fostul acţionar de la FC Argeş! De curând revenise alături de echipă

17:03

Dennis Politic, la Rapid? Daniel Pancu a fost întrebat direct despre jucătorul de la FCSB

16:40

Jucătorul de 70.000.000 de euro a revenit pe teren după aproape 2 ani de absenţă

16:40

Adrian Mihalcea a răbufnit înainte de UTA Arad – Rapid: „Acest criminal care a omorât vreo şase oameni”

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 4 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit 5 Echipa lui Dan Șucu, dezastru în meciul cu o echipă de Premier League: 10-1! 6 Basarab Panduru a distrus un jucător de la FCSB, după remiza cu Farul: „Nici când era slab nu era atât de slab”
Citește și