Aberdeen – Rangers 1-2. Ianis Hagi a fost titular, dar nu a reuşit să marcheze! Echipa lui Gerrard îşi continuă invincibilitatea

Antena Sport Publicat: 10 ianuarie 2021, 15:37

profimediaimages

Rangers o întâlneşt pe Aberdeen, iar Ianis Hagi e anunţat titular

ABERDEEN – RANGERS 1-2

Min. 90: Final de meci. Rangers s-a impus cu 2-1 şi este lider detaşat în campionatul Scoţiei. Are 21 de victorii şi 2 remize în cele 23 de etape!

Min. 67: Gol Aberdeen. Kennedy a redus din diferenţă în minutul 67. Gazdele joacă în inferioritate numerică încă din prima repriză!

Min. 50: GOOOL Rangers! Alfredo Morelos a reuşit dubla.

Min. 32: GOOOL Rangers! Alfredo Morelos a deschis scorul.

Min. 1: A început partida.

UPDATE: Ianis Hagi a fost titularizat de Steven Gerrard.

Ianis Hagi a început pe bancă derby-ul cu Celtic, din etapa trecută. Dar a fost lăudat la final de Steven Gerrard.

Ianis Hagi, două goluri şi două pase de gol, în ultimele cinci etape

Presa din Scoţia a scris că românul va fi titular astăzi, contra lui Aberdeen. "Ar fi singura modificare în echipă față de formația care a bătut-o pe Celtic săptămâna trecută", a scris Glasgow Live.

Ianis poate profita şi de o absenţă importantă de la Rangers. Kemar Roofe, al doilea marcator al echipei, este indisponibil. Fotbalistul român, în vârstă de 22 de ani, a marcat patru goluri în acest sezon, în 27 de meciuri. El a reuşit şi 9 pase decisive.

Forma lui Ianis a fost excelentă mai ales în ultimele cinci etape, în care a dat două goluri şi două pase decisive.

• Helmut Duckadam este invitatul lui Cătălin Oprişan la emisiunea AS.ro LIVE, luni dimineaţă, de la 10:30. Emisiunea poate fi urmărită pe www.as.ro/live

23:50 Momente uluitoare în meciul CFR Cluj – Farul 5-1! Cristi Ganea l-a ignorat total pe Gică Hagi, după ce „Regele” l-a schimbat! 23:28 Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer 23:10 VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade 23:02 VIDEOSporting – Chaves 3-0. Campionii Portugaliei au primit trofeul şi medaliile de campioni! Spectacol total la Lisabona 22:48 VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco” 22:43 CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League! 21:50 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză 21:47 Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel 21:16 VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola 21:05 VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1! Vezi toate știrile