Fanii Barcelonei au luat foc după umilinţa cu Barcelona. Vor o revoluţie totală la echipă.
„Afară, mercenarilor”, „Mai puțin lux, mai mult orgoliu” și „Conducerea și jucătorii, rușinea celor 121 de ani de istorie”, au fost mesajele fanilor catalani pentru Messi şi ceilalţi jucători.
"Ridicol istoric", "Ruşine". Reacţia presei internaţionale după ce Barcelona a fost făcută KO în Champions League
Barcelona a primit opt goluri de la Bayern, în Champions League, iar umilinţa suferită de campioana din 2015 a făcut imediat înconjurul lumii. De prima pagină a celor mai importante publicaţii nu a lipsit cuvântul "istoric".
"Ruşine", este titlul oferit de Marca, sub scorul neverosimil înregistrat în Portugalia: Barcelona – Bayern 2-8. În poză apar Messi şi Suarez şi nu lipseşte declaraţia oferită de Pique imediat după meci.
"Ridicol istoric pentru Barcelona în Champions League", titrează şi ziarul de casă al Barcelonei, Mundo Deportivo. Catalanii amintesc de eşecurile cu AS Roma şi Liverpool.
"Colosal", apare pe prima pagină din L'Equipe. Francezii amintesc, în cronica partidei, că a fost o "lecţie istorică".
"Barcelona, dezamăgire istorică", a fost descrierea făcută şi de Gazzetta Dello Sport.
- Barcelona - Bayern 2-8
- Umilinţă istorică pentru catalani
- Fanii Barcelonei au luat foc
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Finalissima s-a anulat! Confruntarea dintre Messi și Yamal nu va mai avea loc. Anunțul făcut de UEFA
- Marius Șumudică și-a strigat frustrarea după ce a ajuns la 10 eșecuri la Al-Okhdood: “Nu pot promite nimic”
- Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
- Marius Șumudică, un nou eșec în Arabia Saudită! Al-Okhdood, tot mai departe de salvare
- Nota primită de Ianis Hagi, după golul marcat în Goztepe – Alanyaspor 2-2! A fost unul dintre cei mai buni de pe teren




































