Asociația Fotbaliștilor Amatori și Nonamatori din România a încheiat un acord cu autoritățile, care ar urma să ofere ajutor material, inclusiv pentru plata salariilor.
AFAN: Recomandăm cluburilor interesate să contacteze autoritățile locale
”AFAN informează structurile sportive că, pe durata stării de alertă, au posibilitatea de a primi sprijin de la autoritățile locale, inclusiv pentru cheltuielile de natură salariala, conform art.43, alin.2 din Legea 55/2020.
Recomandăm cluburilor interesate să contacteze autoritățile locale, în vederea obținerii unor informații suplimentare cu privire la modul în care ar putea fi accesate eventualele fonduri”, se arată într-un comunicat emis de AFAN.
Din articolul 43, alineatul 2 din Legea 55/2020 putem afla că banii pot fi folosiţi pentru plata salariilor, dar şi pe acoperirea cheltuielilor de funcţionare.
- Statul va ajuta fotbalul românesc cu bani
- Anunţul a fost făcut de AFAN
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- E oficial! Zeljko Kopic a semnat. Se ştie când conduce primul antrenament
- 10.000.000 de euro pentru românul dorit de Gică Hagi la naţională. Clubul gigant care îl vrea
- Salariul important pe care Zeljko Kopic îl primește de la Wieczysta Krakow pentru a semna
- Preț uriaș pentru mingea cu care Diego Maradona a scris istorie la Cupa Mondială în Anglia – Argentina
- Ce lovitură! După Salah, turcii îl transferă și pe fostul jucător de la Real Madrid


































