Închide meniul

Alcoyano – Real Madrid 2-1 | Pată neagră în istoria "galacticilor". Real, eliminată de un club cu buget de 700.000 de euro. Perez are la dispoziţie 500 de milioane pe an

Antena Sport Publicat: 21 ianuarie 2021, 6:51

Comentarii
Alcoyano – Real Madrid 2-1 | Pată neagră în istoria "galacticilor". Real, eliminată de un club cu buget de 700.000 de euro. Perez are la dispoziţie 500 de milioane pe an

ProfimediaImages

Conform marca.com, Alcoyano are un buget de numai 700.000 de euro, faţă de campioana Spaniei care pentru acest sezon are un buget uriaş, 500 de milioane de euro. Interesant este că echipa tocmai ce a promovat în liga a treia, la finalul stagiunii trecute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După Al Doilea Război Mondial, echipa a cochetat şi cu prima ligă spaniolă, dar, de obicei, rămâne o cunoscută a ligilor inferioare. Jose Juan Figueras, portarul echipei Alcoyano, unul dintre cei mai buni jucători de pe teren în meciul de miercuri, va împlini, la 25 ianuarie, 42 de ani, iar atacantul Juli, care a intrat pe teren în minutul 60, are 39 de ani.

Zinedine Zidane, declaraţii surpriză după Alcoyano – Real Madrid 2-1

Culmea e că Zinedine Zidane nu consideră ruşinos eşecul cu Alcoyano, chiar dacă diferenţele de mai sus spun totul. Pe teren s-au aflat Isco, Casemiro şi Vinicius, titulari, iar Kroos, Hazard şi Benzema au intrat pe parcurs. Chiar şi aşa, în prelungiri şi în inferioritate numerică, Alcoyano s-a impus. 

"Eu sunt antrenorul, responsabilitatea este a mea, mi-o asum, ca întotdeauna. Dacă am fi înscris al doilea gol, era alt meci. Așa este fotbalul. Portarul a avut două, trei intervenții decisive. Al doilea gol nu a vrut pur și simplu să vină.

Acesta este cuvântul folosit de voi, rușine. Nu este cuvântul folosit de mine. Așa este fotbalul, este dificil. În mod normal, jucăm cu o echipă din Liga a 3-a, ar fi trebuit să câștigăm, dar nu a fost așa. Dar nu este o rușine, nici vorbă!

Reclamă
Reclamă

Acest gen de lucruri se întâmplă, trebuie să ți le asumi, eu mi le asum în totalitate. Vom continua să muncim. Nu o vom lua razna de la un singur rezultat", a spus Zidane.

Real a condus cu golul lui Militao, din minutul 45. Dar gazdele au egalat prin Solbes, în minutul 80. În prelungiri, Alcoyano a rămas în zece jucători, în minutul 110, dar Casanova a punctat cinci minute mai târziu. Real a fost eliminată cu 2-1. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:02
Benfica – Real Madrid 0-1. Revanșă cu scandal pentru „los blancos”. Vinicius, inamicul numărul 1 la Lisabona. Rezultatele serii
23:55 17 feb.
Jose Mourinho, eliminat din Benfica – Real Madrid după ce a văzut două “galbene” în câteva secunde
23:24 17 feb.
Scandal la Benfica – Real Madrid. Meciul s-a oprit după ce Vinicius a acuzat că a fost abuzat rasial
23:13 17 feb.
Cine sunt Mihai Tentea și George Iordache, românii care au înregistrat un rezultat istoric la Jocurile Olimpice
22:53 17 feb.
Cele trei minute ale lui Jean Vlădoiu la Mondialul american: singurul român supărat și fără primă
22:50 17 feb.
Rezultat istoric pentru România la Jocurile Olimpice. Mihai Tentea și George Iordache, locul 5 la bob-2 masculin
1 Sorana Cîrstea, victorie uriașă la Dubai. Românca a învins în doar 69 de minute favorita 10 a competiției 2 Specialiştii au dat verdictul: ce şanse mai are FCSB să prindă play-off-ul, cu 3 etape rămase de disputat 3 Jaqueline Cristian s-a calificat în optimi la Dubai după 34 de minute! Va juca pentru sferturi împotriva numărului 7 WTA 4 EXCLUSIVE rezervă la FCSB, dar va fi convocat la naţionala României pentru barajul crucial cu Turcia 5 Momentul în care Ilie Dumitrescu a fost atacat cu un pistol şi cu un cuţit, în Centrul Vechi din Bucureşti 6 OFICIAL | FC Argeş a cerut ca CCA să publice transcrierile înregistrărilor audio de la meciul cu Petrolul: “Abuziv”
Citește și