Alex Maxim este de neoprit în Turcia, chiar şi fără Şumudică! Mijlocaşul lui Gaziantep a marcat al 11-lea gol în campionat, într-un meci nebun cu Galatasaray

Publicat: 29.01.2021, 17:03

Galatasaray putea face unul dintre scorurile campionatului cu Gaziantep, însă VAR-ul a anulat nu mai puțin de trei reușite ale oaspeților! Alex Maxim a înscris golul de onoare pentru echipa lui, al 11-lea din acest campionat, cu care este pe locul al treilea în topul golgheterilor.

Alex Maxim

Twitter FutbolArena

Galatasaray a deschis scorul în minutul 24 prin Ryan Babel, servit excelent de Younes Belhanda. Fostul atacant de la Liverpool a trimis balonul în plasa porții lui Gaziantep, însă arbitrul a anulat reușita pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Galatasaray, trei goluri anulate de VAR cu Gaziantep

Ryan Babel a marcat din nou în minutul 26. Acesta a fructificat o pasă furnizată de Taylan, însă arbitrajul video a anulat din nou reușita atacantului lui Galatasaray.

Emre înscris și el în minutul 32, iar Galatasaray putea să încheie conturile partidei încă din prima repriză. VAR-ul a intervenit însă din nou și a anulat reușita oaspeților și de această dată.

Galatasaray a mai avut un gol anulat în minutul 90, dar fără a fi nevoie de intervenția arbitrajului video. Jucătorul oaspeților a fost într-o poziție clară de ofsaid.

Gaziantep – Galatasaray 1-2

Oaspeții și-au văzut prima reușită validată pe tabela de marcaj în minutul 51. Ryan Babel a pasat ideal pentru Henry Onyekuru, care nu a iertat față în față cu portarul lui Gaziantep.

Liderul din Super Lig și-a dublat avantajul în minutul 77. Onyekuru a realizat ceea ce VAR-ul i-a interzis lui Babel. Fostul atacant de la AS Monaco și Everton a făcut “dubla” si a risipit emoțiile în privința câștigătoarei.

Alex Maxim și Alin Toșca au fost integraliști la Gaziantep. Maxim a fost foarte activ în repriza a doua și a creat câteva ocazii importanta pentru echipa sa. Mijlocașul naționalei României a înscris golul de onoare pentru Gaziantep după ce a transformat un penalty în minutul 90+7. A fost al 11-lea gol înscris de Maxim în acest sezon de Super Lig.

MS| Gaziantep FK 1-2 Galatasaray
⚽️ 90+8' Alexandru Maxim pic.twitter.com/XQoo8dGlvk
— GAZİŞEHİRLİYİZ (@Gazisehirliyiz) January 29, 2021

Grație victoriei de astăzi, Galatasaray s-a apropiat la două puncte de liderul Besiktas, însă rivala din oraș are un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, Gaziantep a ajuns la trei meciuri fără victorie și ar putea să cadă în afara locurilor de Cupe Europene.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

Mauro Icardi
Fotbal extern • 19 sept., 23:55
PSG – Lyon 2-1. Icardi a dat lovitura în minutul 90+4! „Remontada” Valencia – Real Madrid 1-2. Juventus – AC Milan 1-1. „Bătrâna Doamnă”, pe loc retrogradabil. Valentin Mihăilă şi Nicolae Stanciu au marcat pentru Parma şi Slavia Praga. Rezultatele zilei sunt AICI
Meciuri tari pentru stranieri în Europa
Fotbal extern • 17 sept., 13:02
GENIAL! Alexandru Cicâldău l-a învăţat pe Olimpiu Moruţan să vorbească în limba turcă! Clipul postat de Galatasaray a devenit viral
Fotbal extern • 16 sept., 23:46
„Coșmarul vostru s-a întors!” Reacţie fabuloasă a turcilor de la Galatasaray la faza în care Moruţan a declanşat nebunia la Istanbul
Ce înseamnă dacă ai găsit boabe de fasole sau resturi de mâncare la ușă. Polițiștii explică ce poate să însemne acest „semn”
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
14:43 „Sunt un om foarte norocos”. Laurenţiu Reghecampf l-a avertizat pe Dan Petrescu înainte de CFR Cluj – Universitatea Craiova. Anunţ special pentru fani 14:22 EXCLUSIV AS.ro LIVETudor Mihăiță, omul care a adus Jiu Jitsu brazilian în România, dezvăluiri de senzație: ”Am învățat după poze!” Cum a reacționat George Mihăiță când a aflat 13:56 Dario Bonetti, lovit din plin de Covid-19. „A făcut febră 39.4!”. Detalii de ultimă oră oferite de avocatul antrenorului lui Dinamo 13:28 Nu dați banii pe prostii, luați o crosă la copii! 13:10 NEWS ALERTŞeicul care a anunţat, în premieră, transferul lui Lionel Messi la PSG, l-a avertizat pe Mauricio Pochettino. „Ar trebui să ştii asta!” 12:41 Valeriu Iftime a anunţat de ce exclude varianta transferului lui Hervin Ongenda la FCSB. „Dacă-l dăm, mă duc şi eu! Mă las de fotbal fără el” 12:11 Emma Răducanu dă o lovitură financiară de proporţii! Cele mai importante companii sunt dispuse să-i plătească o avere. Anunţul englezilor 11:06 Lovitură pentru Simona Halep. Pe ce loc a ajuns în clasamentul WTA. Sorana Cîrstea are motive de bucurie! 10:23 Gabi Torje nu îi duce dorul lui Dario Bonetti după a 6-a înfrângere consecutivă a lui Dinamo. „Şi Messi a plecat de la Barcelona”. Ce i-a transmis antrenorului italian 10:00 Istvan Kovacs, cu cărțile pe față! Ce spune despre momentul „dispari” și eliminarea lui Filip, în FCSB – Dinamo! Marea dorință a centralului